Trwa ładowanie...
d1tvqs6

Prognoza pogody na 5 i 6 kwietnia

Część wschodniej Europy znajduje się w zasięgu wyżu znad Białorusi. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi.
Share
Prognoza pogody na 5 i 6 kwietnia
Źródło: AFP, Fot: Uwe Anspach
d1tvqs6

Polska jest pod wpływem wyżu, w suchej arktyczno-kontynentalnej masie powietrza. Tylko krańce południowo-zachodnie pozostaną w strefie stacjonarnego frontu atmosferycznego w cieplejszej polarno-morskiej masie powietrza.

Sobota

W sobotę w kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na zachodzie i południowym zachodzie oraz lokalnie w Karpatach zachmurzenie okresami duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 9-12 st C na północnym wschodzie i wschodzie do 16-18 st C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-wschodni.

d1tvqs6

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego i tam możliwy opad deszczu. Temperatura minimalna od -4 st C na północnym wschodzie, 3 st C w centrum, do 5-7 st C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Niedziela

W niedzielę w województwach wschodnich zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12-14 st C na północnym wschodzie i wybrzeżu wschodnim, do 18 st C lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz w porywach do 55 km/h, przeważnie południowo-wschodni i południowy, tylko na zachodzie Polski skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 3 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i zacznie spadać.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1tvqs6

Podziel się opinią

Share
d1tvqs6
d1tvqs6
Więcej tematów