Trwa ładowanie...
dn1txp1
Prognoza pogody na 13 stycznia

Prognoza pogody na 13 stycznia

Na 13 stycznia synoptycy wydali ostrzeżenia. Rano musimy pamiętać o śliskich ulicach i drogach, a w ciągu dnia w wielu miejscach w kraju intensywnie popada. To sprawka układu niskiego ciśnienia o nazwie "Egon", który znad Niemiec przemieści się nad Polskę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dn1txp1

W piątek na słońce nie mamy co liczyć. Przez cały dzień w zachodniej i północnej Polsce oraz w górach, a do południa także na wschodzie kraju opady śniegu i śniegu z deszczem. Na lepszą aurę możemy liczyć w centrum i na południu kraju - tam po porannych opadach deszczu i śniegu w ciągu dnia będzie pogodnie. Po południu pogoda poprawi się także na wschodzie Polski.

Gdzie mocniej popada?

dn1txp1

Najwięcej śniegu, bo nawet do 10 centymetrów spadnie w woj. lubuskim, zachodniopomorskim i pomorskim oraz w Wielkopolsce i na Kujawach. Nieco mniej białego puchu - do 4 cm przybędzie na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Uwaga na porywisty wiatr

W całym kraju powieje silny i okresami porywisty wiatr osiągający w porywach do 75 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru mogą osiągać nawet 130 km/h.

Na termometrach około zera

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 0 do 2 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na przedgórzu oraz na Mazurach i Suwalszczyźnie - tam od -2 do 0 stopni. Cieplej nad Półwyspem Helskim - do 3 stopni Celsjusza.

oprac. Adam Hrynkiewicz

dn1txp1

Podziel się opinią

Share

dn1txp1

dn1txp1
Więcej tematów