Trwa ładowanie...
dkiah7v

Prognoza pogody na 11 i 12 grudnia

Europa południowo-zachodnia i wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (WP.PL, Fot: Internauta Przemysław Wójcik)
dkiah7v

Polska znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Czwartek

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady: na zachodzie, wybrzeżu i Pomorzu - deszczu,w centrum deszczu ze śniegiem i deszczu, na wschodzie - śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południowym wschodzie i w górach - śniegu. Temperatura maksymalna od około 0 st C na wschodzie do 4 st C na zachodzie. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany wzmagający się do dość silnego, w porywach do 70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h. Wiatr południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr zachodni, w Sudetach silny i bardzo silny, po południu w porywach do 100 km/h, a w Tatrach dość silny, później silny, wieczorem w porywach do 70 km/h.

dkiah7v

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady: w zachodniej połowie kraju - deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, we wschodniej - śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem. Wysoko w górach okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 st C, -1 st C na wschodzie do 2-3 st C na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w zachodniej połowie kraju do 65 km/h, na wybrzeżu wzmagający się do silnego (do 45 km/h), w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr zachodni, o prędkości do 90 km/h.

Piątek

W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu przemieszczające się z zachodu na północny wschód. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie rano słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st C na północnym wschodzie do 5-6 st C na zachodzie. Wiatr południowy i południowo-zachodni, dość silny i silny (od 25 km/h do 40 km/h), a na wybrzeżu silny wzmagający się do bardzo silnego (od 35 km/h do 55 km/h). Porywy wiatru od 65 km/h na wschodzie do 75 km/h na zachodzie kraju, na Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, a na wybrzeżu do 85 km/h. Wysoko w górach wiatr zachodni, o prędkości do 110 km/h.

Warszawa

dkiah7v

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu nad ranem przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna -1 st C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna 3 st C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

dkiah7v

Podziel się opinią

Share
dkiah7v
dkiah7v
Więcej tematów