Trwa ładowanie...
d3uwmrm

Profesorowie przeciwko "kampanii nienawiści"

Profesorowie kilku wyższych uczelni zaprotestowali przeciwko "kampanii nienawiści" wobec Antoniego Macierewicza i innych posłów LPR. Ich zdaniem, posłowie Ligi prezentują swe stanowisko w sposób "wyważony i merytoryczny".

Share
d3uwmrm

Prof. Ryszard Bender poinformował, że we wtorek do marszałka Sejmu trafił list w tej sprawie, podpisany przez kilkunastu profesorów m.in. Uniwersytetów Warszawskiego, Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. List podpisali oprócz Bendera m.in. profesorowie Włodzimierz Bojarski, Stefan Kurowski, Tomasz Wituch, Henryk Kiereś i Stanisław Krajski.

List wiąże się z wystąpieniem Macierewicza w debacie nad sprawozdaniem z działalności Instytutu Pamięci Narodowej.

Podpisani pod listem profesorowie uważają, że obarczanie Polaków winą za dokonanie zbrodni w Jedwabnem, przed zakończeniem postępowania przez IPN, jak to czyni jego prezes prof. Leon Kieres, jest niedopuszczalne.

Według profesorów, takie stanowisko jest sprzeczne z powszechnie obowiązującymi normami prawa i podstawowymi zasadami etyki.

Profesorowie poparli stanowisko Ligi Polskich Rodzin, która - według nich - w sposób wyważony i merytoryczny wskazała na konieczność podjęcia przez IPN działań na rzecz ujawnienia prawdy o wszystkich zbrodniach komunistycznych i niemieckich dokonanych na obywatelach RP.(an)

d3uwmrm

Podziel się opinią

Share
d3uwmrm
d3uwmrm
Więcej tematów