Trwa ładowanie...

Prof. Romuald Dębski walczy o życie. Rodzina "wierzy w cud"

"Profesor nie wierzył w cuda, on je po prostu robił. Wierzymy, że taki cud przydarzy się i jemu" - napisała żona prof. Romualda Dębskiego. Wybitny lekarz ginekolog jest w ciężkim stanie.

Prof. Romuald Dębski walczy o życie. Rodzina "wierzy w cud"Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2gr1ah

"Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Kochane Pacjentki, profesor Dębski jest w szpitalu, walczy o życie. Dziękujemy za słowa wsparcia, które dostajemy zewsząd, ogromnie dużo dla nas znaczą. Profesor nie wierzył w cuda. On je po prostu robił. Wierzymy, że taki cud przydarzy się i jemu. W pełni na to zasłużył" - taki komunikat pojawił się na profilu facebookowym Dębski Clinic. Podpisała się pod niż żona profesora Marzena.

Romuald Dębski to specjalista położnictwa, ginekologii i endokrynologii, kierownik II Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, do roku 2007 również kierownik I Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu im. Orłowskiego w Warszawie. Jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, dwukrotny wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, były prezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy. Redaktor naukowy kilkunastu podręczników z zakresu położnictwa, ginekologii, endokrynologii i ultrasonografii. Wykładowca, organizator szkoleń i kongresów naukowych dla lekarzy. Współautor książki "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek".

d2gr1ah

O zdrowie lekarza modli się ksiądz Wojciech Lemański. "Słyszałem o Panu tyle dobrego od kobiet, którymi się Pan opiekował. Niektóre mówiły wprost, że żyją one i ich dzieci, tylko dzięki Panu. Dobry człowiek, dobre ślady zostawia na swej drodze. Dziękujemy. Jutro stanę przy ołtarzu w Pana intencji. Niech Pan zostanie z nami. Bardzo nam potrzeba takich ludzi" - napisał na Facebooku duchowny.

Wirtualna Polska rozmawiała z profesorem między innymi przy okazji protestu rezydentów. Wówczas Romuald Dębski podkreślał, że choć mógłby prosić i negocjować z rezydentami, żeby nie wypowiadali klauzuli opt-out, nie ma moralnego prawa tego robić. - Proszę pamiętać, że oni walczą nie o siebie, a o cały system i robią to także własnym kosztem, bo nie biorąc dodatkowych dyżurów świadomie, znacznie obniżają własne dochody. Jeśli celem ma być poprawienie całego systemu opieki zdrowotnej, to nie pozostaje mi nic innego, jak uznanie, że ci młodzi podejmują jedyną słuszną decyzję - mówił.

Komentował też temat wskaźników umieralności okołoporodowej. - I jak przeczytałem, że na początku XXI wieku strach rodzić w Polsce, to myślałem, że piany dostanę. Polska jest krajem najbezpieczniejszym, jeśli chodzi o porody, tylko nikt nie ma interesu politycznego, żeby to przekazać opinii publicznej - powiedział w rozmowie z WP.

W mediach pojawiła się informacja o śmierci jednego z najlepszych ginekologów w Polsce. Podała ją również Wirtualna Polska. Przepraszamy. Prof. Lew Starowicz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" miał potwierdzić, że prof. Romuald Dębski nie żyje. Rodzina zdementowała jednak te informacje.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gr1ah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gr1ah
Więcej tematów