Trwa ładowanie...

Prof. Piotr Gliński: wyrok na Kamińskiego był upolityczniony

Mariusz Kamiński przez wiele lat walczył z układami z korupcją, został zdymisjonowany gdy zagroził Donaldowi Tuskowi - tak w "Kropce nad i" wicepremier Piotr Gliński skomentował ułaskawienie przez prezydenta Mariusza Kamińskiego. - Ten który łapał złodziei został skazany, a złodzieje chodzili wolni po ulicach.

Share
Prof. Piotr Gliński: wyrok na Kamińskiego był upolityczniony
Źródło: WP
d1oeobs

Zdaniem prof. Glińskiego prezydent Duda podjął słuszną decyzję. - Wyrok na Mariusza Kamińskiego był upolityczniony - stwierdził wicepremier i minister kultury.

Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z 16 listopada 2015 ułaskawił czterech funkcjonariuszy CBA, w tym byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

d1oeobs

Kancelaria Dudy dodała, że sprawa funkcjonariuszy CBA miała wymiar polityczny. - Pan prezydent uznał, że tę sprawę lepiej przeciąć na początku - wyjaśnił Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP.

Były szef CBA Mariusz Kamiński w oświadczeniu przesłanym PAP podkreślił, że traktuje decyzję prezydenta o ułaskawieniu "jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym".

d1oeobs

Podziel się opinią

Share
d1oeobs
d1oeobs
Więcej tematów