Trwa ładowanie...
d4actml

Prof. Jan Zimmermann: prezydent złamał Konstytucję przynajmniej trzykrotnie

Andrzej Duda złamał konstytucje przyjemniej trzy razy - twierdzi prof. Jan Zimmermann z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Share
d4actml

Promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy krytykuje postępowanie prezydenta wobec Trybunału Konstytucyjnego: - Ubolewam, że jest on absolwentem naszego wydziału. Pisał u mnie doktorat, znam go 20 lat i jest on dobrym prawnikiem, ale dobry prawnik powinien wiedzieć co to jest demokratyczne państwo prawne, co to jest Trybunał Konstytucyjny i co to jest konstytucja - mówi Zimmermann i dodaje, że "niestety Andrzej Duda brnie coraz bardziej - do dziś licząc złamał konstytucję trzy razy".

Zdaniem profesora, Duda złamał konstytucję ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm i zaprzysięgając czterech sędziów wybranych wczoraj przez obecny Sejm. - Andrzej Duda nie przejął się niczym. Nie chcę go usprawiedliwiać, bo złamanie przez niego konstytucji jest poza dyskusją, ale wydaje mi się, że nie zrobił tego swoją samodzielną decyzją - dodał Zimmermann.

We wtorek Rada Wydziału Prawa UJ wysłała do prezydenta uchwałę. Prawnicy napisali w niej: "Apelujemy o niezwłoczne podjęcie działań, które nie dopuszczą do trwałego zachwiania równowagi między władzą sądowniczą a władzami ustawodawczą i wykonawczą. Mamy nadzieję, że wypełni pan swój obowiązek strażnika Konstytucji i Polski jako demokratycznego państwa prawa”.

Prezydent Andrzej Duda jest pracownikiem wydziału na bezpłatnym urlopie.

Zobacz również: Orzeczenie TK ws. Trybunału

d4actml

Podziel się opinią

Share
d4actml
d4actml
Więcej tematów