Trwa ładowanie...
d46ukfm

Prof. Hołda: monitoring dla skazanych - tak, ale najpierw na próbę

Prof. Zbigniew Hołda z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uważa, że dozór elektroniczny skazanych jest potrzebny, ale powinien on być instrumentem w rękach zawodowych kuratorów i najpierw powinno się go wypróbować w kilku okręgach, a nie od razu w całym kraju - tak jak to zrobili Niemcy.

d46ukfm
d46ukfm

Trudno zaprzeczyć, że są argumenty, aby i w Polsce wprowadzić monitoring, tylko jest pytanie: czy to powinno być zastosowane w ramach kary pozbawienia wolności czy w ramach karny nieizolacyjnej, typu kar probacyjnych, typu warunkowego ograniczenie wolności czy też przedterminowego zwolnienia - powiedział prof. Hołda. Jego zdaniem elektroniczne monitorowanie byłoby użytecznym narzędziem w rękach kuratorów sądowych, którzy mają dozór nad skazanymi.

Innym problemem, jak podkreśla prof. Hołda, są koszty realizacji tego pomysłu, które jego zdaniem będą wysokie. Co więcej, można to stosować tylko wobec takich skazanych, którzy mają mieszkania i których rodzina się na to zgodzi - dodaje prof. Hołda.

d46ukfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ukfm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj