Trwa ładowanie...
d3g93oj

Prof. Chazan: wyniki kontroli upubliczniono zanim trafiły do mnie

Wyniki kontroli w szpitalu im. Św. Rodziny podano do wiadomości publicznej zanim trafiły do mnie - powiedział dyrektor placówki, prof. Bogdan Chazan. Dodał, że nie zna jeszcze uzasadnienia i nie chce się wypowiadać na temat ustaleń kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Bogdan Chazan
Prof. Bogdan Chazan (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
d3g93oj

Zobacz również: Sprawa prof. Chazana: 70 tys. zł kary dla Szpitala Św. Rodziny

Kontrole w szpitalu im. Świętej Rodziny przeprowadzono po tym, jak prof. Chazan - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił wykonania aborcji, mimo że były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też pacjentce - do czego zobowiązują go przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można by wykonać zabieg.

Konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa prof. Stanisław Radowicki uznał, że w szpitalu doszło do naruszenia prawa. NFZ, który w wyniku własnej kontroli stwierdził nieprawidłowości, nałożył na szpital karę finansową w wysokości blisko 70 tys. zł. Wnioski z kontroli przekazano - jak poinformował w czwartek minister zdrowia - prokuraturze i właścicielowi szpitala, którym jest miasto.

Prof. Chazan zaznaczył, że wyniki kontroli zostały podane do wiadomości publicznej zanim trafiły do niego. Powiedział, że nie zna jeszcze uzasadnienia, więc nie chce się na ten temat wypowiadać.

- Wyrażam ubolewanie, że MZ i konsultant krajowy przekazują wyniki kontroli do wiadomości publicznej zanim ja je otrzymałem. To jest nie w porządku - podkreślił.

d3g93oj

Podziel się opinią

Share
d3g93oj
d3g93oj
Więcej tematów