Trwa ładowanie...
d3l80fq
d3l80fq

Prof. Andrzej Stępniak "jedynką" PSL w wyborach do PE w woj. pomorskim

Prof. Andrzej Stępniak, kierownik Ośrodka Badań Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim, będzie otwierał listę kandydatów PSL do Parlamentu Europejskiego w woj. pomorskim.
Share
d3l80fq

10 nazwisk kandydatów do tegorocznych wyborów do europarlamentu zatwierdziła w Gdańsku okręgowa konwencja PSL.

Jak poinformował dyrektor biura zarządu wojewódzkiego PSL w Gdańsku Adam Gawrylik, ostateczny kształt list wyborczych do PE zatwierdzać będzie Naczelny Komitet Wykonawczy stronnictwa.

62-letni prof. Stepniak jest bezpartyjny. Poza działalnością naukową angażował się m.in. w proces integracji z Unią Europejską. W latach 1998-2001 był głównym doradcą ekonomicznym pełnomocnika rządu ds. negocjacji Polski z Unią Europejską Jana Kułakowskiego. W tym samym okresie piastował także funkcję wiceprzewodniczącego Narodowej Rady Integracji Europejskiej.

d3l80fq

Na drugim miejscu na liście PSL do PE w Pomorskiem będzie zastępca dyrektora Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisława Bujanowicz, na trzecim - przedsiębiorca Dariusz Adamowicz.

Na kolejne miejsca na liście ubiegających się o mandaty europosłów pomorscy ludowcy wskazali m.in. wiceministra administracji i cyfryzacji Bogdana Dombrowskiego i prezesa Agencji Rynku Rolnego Radosława Szatkowskiego.

d3l80fq

Podziel się opinią

Share
d3l80fq
d3l80fq
Więcej tematów