Trwa ładowanie...
d1gdp3j

Proces ws. śmierci Jerzego Ziobry. Sąd odrzucił wnioski oskarżycieli

Krakowski sąd, przed którym toczy się proces przeciwko czworgu lekarzy oskarżonych w sprawie śmierci Jerzego Ziobry - ojca obecnego ministra sprawiedliwości - odrzucił wniosek prokuratora o przesłuchanie jako świadków biegłych wydających opinię w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Proces ws. śmierci Jerzego Ziobry. Sąd odrzucił wnioski oskarżycieli
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1gdp3j

Sąd odrzucił także wniosek oskarżycieli posiłkowych, którymi są żona i synowie zmarłego, o sporządzenie nowej opinii przez zagranicznych biegłych.

Sąd, odrzucając wnioski, stwierdził, że zarówno opinia zasadnicza biegłych, jak i opinia uzupełniająca, są jasne, logiczne i zrozumiałe dla sądu oraz odpowiadają na wszystkie pytania sądu. Nie budzą wątpliwości i nie dają także podstaw do zasięgnięcia nowej opinii, dlatego wnioski zostały oddalone. Zdaniem sądu, również pozostałe wnioski prokuratora nie miały znaczenia dla sprawy - dlatego ich również nie uwzględnił.

Z powodu kolejnych wniosków oskarżyciela i oskarżycieli posiłkowych oraz ich pełnomocników, wskazujących istniejące według nich rozbieżności i sprzeczności w opiniach, sąd nie zdołał zamknąć w środę przewodu sądowego, do czego zmierzał.

d1gdp3j

Podziel się opinią

Share

d1gdp3j

d1gdp3j
Więcej tematów