Trwa ładowanie...
d1sh0oy

Proces między Jarosławem Kaczyńskim a Lechem Wałęsą. Nowe informacje

Były premier i były prezydent mają osobiście stawić się w sądzie. Wcześniej żaden z nich nie pojawił się na sali rozpraw, teraz obaj otrzymali wezwanie. Sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego, których miał dopuścić się Lech Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa spotkają się w sądzie
Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa spotkają się w sądzie (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d1sh0oy

Jeszcze we wrześniu, a dokładnie 26 dnia tego miesiąca Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa mają stanąć twarzą w twarz w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Wcześniej oboje tego unikali.

To prezes Prawa i Sprawiedliwości pozwał byłego prezydenta za naruszenie dóbr osobistych - we wpisach na Facebooku od czerwca do września 2016 r. Domaga się przeprosin i przekazania 30 tys. zł na cele społeczne. O pozwie informował sam Wałęsa.

Sprawa toczy się wokół trzech wpisów Wałęsy. W jednym napisał, że prezes PiS "nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie", kolejny dotyczył katastrofy smoleńskiej. Brzmi: "Lech Kaczyński podczas lotu samolotem z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.". Jarosław Kaczyński chce też, by były prezydent odpowiedział za to, że publicznie zarzucił mu i jego bratu wydanie polecenia "wrobienia Wałęsy" i przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

d1sh0oy

Wałęsa nic sobie jednak z pozwu nie robi. Zapowiedział wcześniej, że w sądzie podtrzyma wszystko, co padło w jego wpisach.

Zobacz też: Cezary Tomczyk: przy Lechu Wałęsie warto stanąć

Przypomnijmy, że proces ruszył 5 marca. Wtedy w sądzie stawili się adwokaci polityków. Z kolei zaplanowane na 14 maja przesłuchanie obu stron zostało odroczone do 26 września ze względu na nieobecność Kaczyńskiego i Wałęsy.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sh0oy

Podziel się opinią

Share
d1sh0oy
d1sh0oy
Więcej tematów