Trwa ładowanie...
ksiądz

Proboszcz w kałuży krwi. 26-latek usłyszał zarzut zabójstwa

26-letni Michał B. usłyszał zarzut zabójstwa 70-letniego proboszcza. Ciało duchownego w kałuży krwi znalazła matka księdza i siostra zakonna. Przyczyną śmierci były rane kłute - takie są wyniki sekcji zwłok.

Share
Proboszcz w kałuży krwi. 26-latek usłyszał zarzut zabójstwa
Źródło: WP.PL
d43jd0s

Sprawcę zbrodni zatrzymano w poniedziałek, kilka godzin po odnalezieniu ciała duchownego na plebanii w Tarnawie (woj. świętokrzyskie), gdzie mieszka też matka proboszcza. Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie prowadzi w tej sprawie śledztwo, po sekcji zwłok ujawniła, że "ksiądz miał rany kłute i cięte". Prokurator zdecydował o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści. Policjanci zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni - czytamy na stronie świętokrzyskiej prokuratury.

d43jd0s

- W poniedziałek rano o godzinie ósmej miała odbyć się msza święta. Kiedy proboszcz na nią nie przyszedł, zakonnica poszła na plebanię go szukać. Ciało księdza w kałuży krwi odnalazła jego matka i siostra zakonna - wyjaśniał w poniedziałek Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Przedmioty w budynku plebanii były porozrzucane, a szyba wybita. Lokalne media informowały wcześniej, że ksiądz został zamordowany przez włamywacza.

Policja nie wyklucza też kolejnych zatrzymań. - Badamy tę sprawę, przesłuchujemy świadków. Czekamy, aż zgłoszą się do nas osoby, które mogą wiedzieć coś więcej o zdarzeniu - wymienia Daniel Prokopowicz z kieleckiej prokuratury.

Źródło: TVN24,prokuratura.kielce

d43jd0s

Podziel się opinią

Share
d43jd0s
d43jd0s
Więcej tematów