Trwa ładowanie...
d3lq9r8

Próbne matury - w środę język obcy

Ok. 319 tys. uczniów z 3,7 tys. szkół średnich w całym kraju rozpoczęło w środę o godz. 9.00 pisemny próbny egzamin maturalny z języka obcego, zorganizowany według nowych zasad.

Share
d3lq9r8

206 tys. uczniów (64%) pisze egzamin z języka angielskiego, 70 tys. uczniów (22%) z języka niemieckiego, a 29 tys. (prawie 10%) z języka rosyjskiego. Wśród uczniów znaleźli się też zdający egzamin z języków: francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego.

We wtorek uczniowie zdawali próbny egzamin z matematyki.

Próbne matury organizuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wszyscy uczniowie w całej Polsce, którzy wezmą udział w próbie, podobnie jak podczas właściwych egzaminów, będą w tym samym czasie rozwiązywać takie same zadania. Prace będzie sprawdzać prawie 23 tys. egzaminatorów zewnętrznych z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

d3lq9r8

Próby mają służyć nie tylko oswojeniu uczniów z nową formą sprawdzania ich wiedzy i umiejętności, lecz także sprawdzeniu sprawności działania okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wyniki egzaminów próbnych uczniowie poznają za 4-6 tygodni.

Nowa matura składać się będzie z dwóch części: wewnętrznej - ustnej, zdawanej w szkole przed szkolną komisją egzaminacyjną - i zewnętrznej - pisemnej, ocenianej przez egzaminatorów z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Podczas egzaminu wewnętrznego na prawdziwej nowej maturze będzie się zdawać ustnie język polski i język obcy nowożytny. Podczas egzaminu zewnętrznego przewidziane są pisemne egzaminy z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki i przedmiotu wybranego przez ucznia. (mk)

d3lq9r8

Podziel się opinią

Share
d3lq9r8
d3lq9r8
Więcej tematów