Trwa ładowanie...
d4a4xnp

Problemy przed prezentacją raportu podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza

Jeszcze zanim zaczęła prezentacja raportu podkomisji smoleńskiej doszło do niemałego zamieszania. Kłopoty z dostaniem się na konferencję miało kilkoro dziennikarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problemy z wejściem miał też operator Wirtualnej Polski
Problemy z wejściem miał też operator Wirtualnej Polski (PAP)
d4a4xnp

W Ministerstwie Obrony Narodowej prezentowany jest raport techniczny podkomisji smoleńskiej. Jej szef Antoni Macierewicz przekonuje, że na prezydenckim tupolewie doszło do eksplozji.

Na prezentację chcieli także wejść zagraniczni dziennikarze. I tu pojawiły się problemy, bo przy wejściu powiedziano im, że jest to teren wojskowy i powinni być wcześniej zgłoszeni. Wyproszono także operatora Telewizji Republika narodowości ukraińskiej.

MON powołuje się na przepisy z 2009 roku. Według jednak oficjalnego zaproszenia, kierowanego do redakcji, do wejścia miała wystarczyć legitymacja prasowa.

Dopiero po kilkunastu minutach negocjacji zagranicznych reporterów i operatorów wpuszczono do budynku ministerstwa. - Mojego operatora Francuza wpuścili, gdy doczytali, że nie dotyczy to obcokrajowców z polską legitymacją prasową - informuje reporter Wirtualnej Polski.

Dziennikarze i politycy opozycji są oburzeni. "Zwracają się do jednych obcokrajowców o ekspertyzy, ale innych obcokrajowców nie wpuszczają na konferencję. Wszechobecna paranoja!!" - napisał poseł PO Michał Stasiński.

d4a4xnp

"Kto podjął taką decyzję?Skandal!" - komentuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a4xnp

Podziel się opinią

Share

d4a4xnp

d4a4xnp
Więcej tematów