Trwa ładowanie...
dtz4zjl

Problemy PiS w Przemyślu. Nie mogą zarejestrować kandydatów

Najpierw PiS-owi odmówiono rejestracji list kandydatów na radnych Przemyśla. Teraz ma problemy z kandydatem na prezydenta miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS nie zarejestrował kandydata na prezydenta Przemyśla
PiS nie zarejestrował kandydata na prezydenta Przemyśla (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dtz4zjl

Powodem odmowy zarejestrowania kandydata PiS Janusza Hamryszczaka na prezydenta Przemyśla był błąd. Z informacji portalu nowiny24.pl wynika, że osoby wypełniające dokumenty pomyliły się przy dacie urodzin Janusza Hamryszczaka.

Janusz Hamryszczak urodził się 26 listopada 1967 r., więc w zgłoszeniu należało wpisać, że ma on 50. Jednak ktoś wpisał, że kandydat PiS ma 51 lat. Portal podaje, że błąd mogła szybko poprawić tylko pełnomocniczka Komitetu Wyborczego PiS w Przemyślu Lucyna Podhalicz, ale w poniedziałek członkom komisji nie udało się z nią skontaktować. Teraz PiS na poprawę błędu ma czas do środy, do godz. 24.

PiS nie może zarejestrować list kandydatów

To nie jedyna wpadka PiS z wyborami na Podkarpaciu. Miejska Komisja Wyborcza w Przemyślu odmówiła też zarejestrowania kandydatów na radnych w dwóch z czterech okręgów w mieście.

dtz4zjl

Nowiny24.pl podają, że do zarejestrowania listy w okręgu potrzebnych było 150 podpisów. PiS w dwóch okręgach zabrakło trzech i pięciu podpisów. PiS odwołał się od tej decyzji, ale komisarz wyborczy oddalił wniosek. Teraz przemyscy działacze partii liczą już tylko na decyzję Państwowej Komisji Wyborczej.

Zobacz także: Duży problem PiS w samorządzie. Tomasz Poręba: żarty się skończyły

PiS ma też problemy w Jaśle. Jak podaje serwis rzeszow.wyborcza.pl, nie zarejestrowano trzech list kandydatów na radnych. Na listach poparcia przy niektórych podpisach był niepoprawny PESEL albo błędy w adresach. Tutaj też PiS może już tylko liczyć na decyzję PKW.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dtz4zjl

Podziel się opinią

Share
dtz4zjl
dtz4zjl
Więcej tematów