Trwa ładowanie...

Incydent na Okęciu. Kontroler ruchu lotniczego pod lupą służb

Problemy z kontrolerem ruchu lotniczego na Okęciu w Warszawie. Piloci mieli skarżyć się na jego zachowanie. Teraz, jak informuje PAŻP, toczy się postępowanie w sprawie możliwości spowodowania zagrożenia w ruchu powietrznym.

Share
Problemy na Okęciu. Kontroler ruchu lotniczego pod lupą służb
Problemy na Okęciu. Kontroler ruchu lotniczego pod lupą służbŹródło: Pixabay
dktxlqo

Niebezpieczna sytuacja na Okęciu w Warszawie. Jak informuje Business Insider, 5 maja miało dojść do problemów z łącznością na linii piloci-kontroler ruchu lotniczego.

Problemy na Okęciu. Media: kontroler ruchu miał "bełkotać" do pilotów

Według informacji jednej z osób, które znają sprawę, kontroler po przerwie miał wrócić na stanowisko pracy w wieży i "bełkotać" do pilotów, a także "prowadzić ich po niewłaściwym kursie", z kolei po zgłoszeniu sprawy przez drugiego kontrolera miał "oddalić się" z miejsca pracy.

dktxlqo

Informację o zdarzeniu potwierdził Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT. - Piloci zapytali, czy kontroler się dobrze czuje, później komunikację przejął drugi z pracowników wieży. Toczy się u nas procedura w tej sprawie. Nic więcej nie mogę powiedzieć - zaznaczył Moczulski.

Marek Suski się zdenerwował. Padło pytanie o Jarosława Kaczyńskiego

Okęcie. Kontroler ruchu lotniczego pod lupą prokuratury

Informację o incydencie potwierdziła także Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Jak podkreślił rzecznik tej instytucji, sprawa została skierowana do prokuratury w sprawie możliwości spowodowania zagrożenia w ruchu powietrznym.

- Natychmiastowe działania polegające na odsunięciu pracownika ze stanowiska operacyjnego, zabezpieczeniu ciągłości służby i poinformowaniu przełożonych oraz policji zostały wdrożone przez obecnego w sali operacyjnej innego kontrolera - przekazał w rozmowie z "BI" Paweł Łukaszewicz, rzecznik PAŻP.

dktxlqo

Kontroler z Okęcia pijany? Służby: wydmuchał dwa promile

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez tvn24.pl od ludzi z PAŻP wynika, że kontroler ruchu miał wyjść z wieży i oddalić się z miejsca pracy rowerem. - Otrzymaliśmy sygnał od PAŻP dotyczący pracownika agencji, który oddalił się z miejsca pracy. Było podejrzenie, że jest nietrzeźwy - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Jak przekazali policjanci, mężczyzna miał zostać znaleziony w jednym z mieszkań w Warszawie. Miał zostać poddany badaniom na obecność alkoholu. - Najwyższy wynik to ponad 2 promile. Taką procedurę stosujemy, by lekarz, analizując kolejne wyniki, mógł ocenić kiedy dokładnie mężczyzna pił - poinformowali funkcjonariusze.

Kontroler ruchu lotniczego pod lupą. Sprawdzają obecność środków psychoaktywnych

Sprawę "dziwnego zachowania" kontrolera z Okęcia bada też Dział Badania Zdarzeń w Agencji. Ma ona toczyć się zgodnie z procedurą "wykrywania przypadków problematycznego stosowania substancji psychoaktywnych".

- W kontroli ruchu lotniczego nie ma miejsca na patologiczne zachowania mogące wpływać na bezpieczeństwo - podkreślił Łukasiewicz.

dktxlqo

Źródło: Business Insider /tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dktxlqo

Podziel się opinią

Share
dktxlqo
dktxlqo
Więcej tematów