Trwa ładowanie...
d3jj3ix

Pride of Poland: Będą duże zmiany w warunkach aukcji koni

Stadniny w Michałowie i Janowie poinformowały, że na Pride of Poland wystawią 22 konie. Kolejne 12 klaczy chcą zaprezentować prywatni właściciele. Co ciekawe, koni nie będzie można kupić po zakończeniu aukcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pride of Poland
Pride of Poland (newspix.pl, Fot: Jerzy Stalega)
d3jj3ix

Stadnina w Michałowie zaprezentuje w tym roku trzynaście koni, a ta w Janowie Podlaskim dziewięć.

Przedstawiciele obu ośrodków zapowiedzieli, że będą to nie tylko młode obiecujące zwierzęta, ale również wielokrotnie nagradzane klacze. Na aukcji znajdą się również konie mające "utytułowanych rodziców".

d3jj3ix

W państwowych stadninach jest ponad 2,6 tys. klaczy

Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk poinformował, że konie, które nie zostaną sprzedane na aukcji, gdyż nie osiągną minimalnej ceny, pozostaną w stadninach.

W przeszłości zdarzało się, że zainteresowani zakupem negocjowali ceny po zakończeniu licytacji i dzięki temu mocno zbijali ceny. Ich determinacja do zaangażowania w akcje też była w związku z tym wyraźnie niższa.

Głos ws. Pride of Poland zabrał także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu podkreślił, że w stadninach zarządzanych przez państwo znajduje się obecnie ok. 2,6 tys. klaczy i wzrasta liczba ogierów.

d3jj3ix

- Polacy kochają konie. Są silnie zakorzenione w naszej wielowiekowej tradycji, dlatego pasja Polaków do koni jest znana na świecie (...) Sądzę, że tegoroczna aukcja zgromadzi dużą liczbę gości i będziemy mogli być dumni z tego wspaniałego pięknego zwierzęcia (konia arabskiego - red.), które jest synonimem polskiej hodowli koni - cytuje polityka RMF FM.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jj3ix

Podziel się opinią

Share

d3jj3ix

d3jj3ix
Więcej tematów