Pride of Poland: Będą duże zmiany w warunkach aukcji koni

Stadniny w Michałowie i Janowie poinformowały, że na Pride of Poland wystawią 22 konie. Kolejne 12 klaczy chcą zaprezentować prywatni właściciele. Co ciekawe, koni nie będzie można kupić po zakończeniu aukcji.

Pride of Poland: Będą duże zmiany w warunkach aukcji koni
Źródło zdjęć: © newspix.pl | Jerzy Stalega
Patryk Osowski

05.04.2019 17:41

Stadnina w Michałowie zaprezentuje w tym roku trzynaście koni, a ta w Janowie Podlaskim dziewięć.

Przedstawiciele obu ośrodków zapowiedzieli, że będą to nie tylko młode obiecujące zwierzęta, ale również wielokrotnie nagradzane klacze. Na aukcji znajdą się również konie mające "utytułowanych rodziców".

W państwowych stadninach jest ponad 2,6 tys. klaczy

Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk poinformował, że konie, które nie zostaną sprzedane na aukcji, gdyż nie osiągną minimalnej ceny, pozostaną w stadninach.

W przeszłości zdarzało się, że zainteresowani zakupem negocjowali ceny po zakończeniu licytacji i dzięki temu mocno zbijali ceny. Ich determinacja do zaangażowania w akcje też była w związku z tym wyraźnie niższa.

Głos ws. Pride of Poland zabrał także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu podkreślił, że w stadninach zarządzanych przez państwo znajduje się obecnie ok. 2,6 tys. klaczy i wzrasta liczba ogierów.

- Polacy kochają konie. Są silnie zakorzenione w naszej wielowiekowej tradycji, dlatego pasja Polaków do koni jest znana na świecie (...) Sądzę, że tegoroczna aukcja zgromadzi dużą liczbę gości i będziemy mogli być dumni z tego wspaniałego pięknego zwierzęcia (konia arabskiego - red.), które jest synonimem polskiej hodowli koni - cytuje polityka RMF FM.

Źródło: RMF FM

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)