Trwa ładowanie...

Prezydent wskazał osobę na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych

Prezydent RP wskazał gen. broni Leszka Surawskiego jako osobę przewidzianą do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych - podaje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Apelował o to kilka dni temu na Twitterze Stanisław Koziej.
Share
Gen. broni Leszek Surawski
Gen. broni Leszek SurawskiŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d26x2pr

1 maja Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego napisał list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. "Bardzo mi przykro, że już trzeci raz piszę do Pana Prezydenta i Pani Premier list otwarty w tej samej sprawie i to tak oczywistej jak zapewnienie możliwości skutecznego kierowania obroną Rzeczypospolitej Polskiej w razie wojny. Chodzi o stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych" - napisał Koziej.

"Postanowienie Prezydenta zostało wydane na wniosek Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło" - czytamy na stronie BBN. "Jednocześnie kandydatura gen. broni Leszka Surawskiego została pozytywnie zaopiniowana przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego" - dodano.

Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent RP, sprawując zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi na wniosek Prezesa Rady Ministrów wskazuje osobę przewidzianą do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych.

d26x2pr

Podziel się opinią

Share
d26x2pr
d26x2pr
Więcej tematów