Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Prezydent Wrocławia obiecał strajkującym nauczycielom wypłatę pensji. Pieniędzy jednak nie dostaną

Jacek Sutryk zapewnił pod koniec marca, że strajkującym nauczycielom nie zostaną obniżone pensje. Pedagodzy mieli otrzymać wypłaty w całości. Pieniędzy jednak nie dostaną, bo nie pozwala na to prawo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wbrew obietnicy prezydenta Wrocławia strajkujący nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia
Wbrew obietnicy prezydenta Wrocławia strajkujący nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)

"W związku z obawami, że ze względu na strajk obniżone zostaną pensje protestujących nauczycieli chciałbym uspokoić: wszystkie środki przewidziane na wynagrodzenia zostaną wypłacone w całości. Bez względu na to ile potrwa planowany strajk" - zapowiedział pod koniec marca prezydent Wrocławia.

Deklaracja od początku budziła kontrowersje, bo na wypłatę wynagrodzenia za strajk nie pozwala ustawa o dyscyplinie finansów publicznych. "Nauczyciele we Wrocławiu dostaną to, co się im należy, a fundusze płac szkół pozostaną na niezmiennym poziomie. Mają prawo do strajku i do godnej pensji i o to we Wrocławiu będziemy walczyć" - mówił Jacek Sutryk kilka dni później.

Nauczyciele pieniędzy jednak nie dostaną. "Gazeta Wrocławska" dotarła do pisma, w którym Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, rozwiewa wątpliwości pedagogów. W liście do przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia Jarosława Charłampowicza pisze wprost, że "wypłaty wynagrodzeń nie będzie, bo nie ma do tego podstawy prawnej".

Delewski zapewnia w dokumencie, że środki na wynagrodzenia w budżecie Wrocławia zaplanowane na 2019 r., nie zostaną zmniejszone. Trwają natomiast negocjacje, dzięki którym mogą zostać zwiększone. Nie ma jednak szczegółów dotyczących dat ani kwot.

Zobacz także:#GdybyNieNauczyciel. Jurek Owsiak wspiera akcję Wirtualnej Polski

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów