Trwa ładowanie...
difebmw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Wenezueli chce unieważnienia amnestii dla więźniów politycznych

• Nicolas Maduro zażądał od Sądu Najwyższego, uważanego za bliskiego władzy, uchylenia ustawy o amnestii dla więźniów politycznych
• Ustawę uchwalił w marcu parlament kontrolowany przez opozycję
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nicolas Maduro
Nicolas Maduro (PAP/EPA, Fot: Miguel Gutiérrez)
difebmw

Maduro oświadczył tysiącom swych zwolenników, że postanowił zwrócić się do Sądu Najwyższego aby uznał "niekonstytucyjność ustawy o amnestii dla kryminalistów".

Zdaniem Maduro i jego zwolenników ustawa umożliwi bezkarność osobom winnym "pogwałceń praw człowieka".

Prezydent musi do piątku podjąć decyzję czy podpisać ustawę, czy skierować ją do Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości, czyli do Sądu Najwyższego.

Ustawa przewiduje zwolnienie 76 więźniów politycznych oraz amnestię dla setek Wenezuelczyków, prześladowanych lub zmuszonych do emigracji, z powodu ich sprzeciwu wobec rządów zmarłego prezydenta Hugo Chaveza i jego następcy, obecnego prezydenta Nicolasa Maduro.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów