Trwa ładowanie...

Prezydent to przeciwnik opalania. Napisał ustawę, która uderza w solaria

Andrzej Duda chce znacznie ograniczyć dostęp do solariów i tym samym walczyć z rakiem skóry, który dotyka coraz więcej młodych osób. Do Sejmu trafił prezydencki projekt ustawy, który zakłada m.in. zakaz korzystania z solariów przez niepełnoletnich.

Prezydent to przeciwnik opalania. Napisał ustawę, która uderza w solariaŹródło: AFP
d3m5c45
d3m5c45

Prezydent chciałby również wprowadzić całkowity zakaz reklamowania tego typu usługi. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, to nie zobaczymy już reklam solariów ani na plakatach, ani w telewizji czy w internecie. "Zabrania się reklamy (...) w telewizji, radiu, prasie, kinach, podmiotach leczniczych, szkołach (...) " - zapisano w projekcie ustawy.

Zakaz promowania wiązałby się również z zakazem stosowania obniżek za skorzystanie z solarium. Karnety i bony promocyjne są popularną formą promocji w tego typu salonach, dlatego gdyby ustawa weszła w życie, to właściciele solariów mogą mocno odczuć proponowane przez prezydenta zmiany.

Za złamanie którejś z reguł ustawy Państwowa Inspekcja Sanitarna w następstwie kontroli mogłaby nałożyć na salon karę aż do 50 tys. zł.

Prezydencki projekt powstał na podstawie konsultacji ze środowiskiem onkologów, którzy alarmują o wzroście zachorowań na raka skóry wśród Polaków. Jak podaje Kancelaria Prezydenta z najnowszych badań wynika, iż jednokrotne skorzystanie z solarium przez osoby poniżej 30. roku życia powoduje wzrost zagrożenia wystąpienia nowotworu skóry o 20 proc., a kilkukrotne aż o 75 procent.

d3m5c45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5c45
Więcej tematów