Trwa ładowanie...
d1mx4bw

Prezydent Syrii Baszar al-Asad jest gotów "przestudiować" plan ONZ ws. zawieszenia broni w Aleppo

Prezydent Baszar el-Asad gotów jest "przestudiować" zaproponowany przez ONZ plan "zamrożenia" walk w Aleppo, drugim co do wielkości mieście Syrii - podano w komunikacie kancelarii prezydenta na jej profilu na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baszar al-Asad
Baszar al-Asad (AFP, Fot: SANA)
d1mx4bw

"Prezydent Asad został poinformowany przez (wysłannika ONZ do Syrii Staffana) de Misturę o głównych punktach tej inicjatywy (...) i ocenił, że zasługuje ona na przestudiowanie i podjęcie próby (...) przywrócenia bezpieczeństwa w Aleppo"- podano w komunikacie po spotkaniu w Damaszku prezydenta z wysłannikiem ONZ.

De Mistura wymienił Aleppo położone na północy Syrii jako miasto nadające się na strefę wolną od walk, by umożliwić lepszy dostęp do środków pomocowych.

Podczas gdy dwie rundy tegorocznych rozmów pokojowych między syryjskim rządem a opozycją nie powstrzymały dalszych walk, lokalne rozejmy przyniosły nieco ulgi.

Opublikowany w poniedziałek raport London School of Economics stwierdza, że zawieszanie ognia na małą skalę może być najlepszym sposobem ulżenia doli syryjskiej ludności cywilnej i powołuje się na 35 przypadków takich lokalnie wynegocjowanych porozumień.

d1mx4bw

Podziel się opinią

Share
d1mx4bw
d1mx4bw
Więcej tematów