Trwa ładowanie...
31-12-2014 19:20

Prezydent Putin wygłosił orędzie. Mówił o "powrocie Krymu"

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w orędziu noworocznym, że "powrót Krymu" na zawsze pozostanie jednym z kluczowym wydarzeń w historii Rosji. Orędzie wyemitowano na rosyjskim dalekim wschodzie, gdzie już od kilku godzin jest rok 2015.

Share
d2on30p

Putin podziękował Rosjanom za jedność i gotowość do obrony interesów państwa w kończącym się roku 2014.

- Miłość ojczyzny to jedno z najmocniejszych, wzniosłych uczuć. Przejawiła się w pełni w braterskim wsparciu mieszkańców Krymu i Sewastopola, gdy zdecydowanie postanowili powrócić do domu rodzinnego - powiedział prezydent Rosji.

W marcu Moskwa włączyła ukraiński Krym w skład Federacji Rosyjskiej. W związku z zaanektowaniem Krymu oraz za wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy państwa zachodnie nałożyły na Rosję sankcje.

d2on30p

Putin, jak pisze Reuters, staje obecnie w obliczu największych wyzwań podczas swych 15-letnich rządów; gospodarka pogrąża się w recesji z powodu zachodnich sankcji i spadających cen ropy naftowej - głównego produktu eksportowego Rosji.

Prognozy na rok 2015 przewidują możliwy spadek PKB co najmniej o 4 proc. jeśli ceny ropy pozostaną na poziomie 60 dol.

- W rozpoczynającym się nowym roku musimy wspólnie rozwiązać niemało zadań i rok ten będzie taki, jakim sami go uczynimy - powiedział prezydent Rosji. Zaapelował do współobywateli o efektywną, twórczą pracę. - Innej recepty nie ma - powiedział.

d2on30p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2on30p
d2on30p
Więcej tematów