Trwa ładowanie...
d2ono1p

Prezydent odwiedził sierociniec dla palestyńskich dzieci


Prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej siostrę Szczepanę Hrechorowicz, jedną z misjonarek prowadzących sierociniec "Dom Pokoju" dla dzieci palestyńskich w Betlejem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent odwiedził sierociniec dla palestyńskich dzieci
d2ono1p

Misjonarka został odznaczona "za wybitne zasługi w działalności edukacyjnej, wychowawczej, za niesienie pomocy dzieciom osieroconym, wymagającym opieki". - To niezwykle miłe dla mnie, jako Prezydenta Rzeczypospolitej, dla mojej żony, że możemy być z Państwem i że możemy zobaczyć, jak nasze polskie siostry elżbietanki niosą dobro. Daleko od Polski, w miejscu, gdzie to dobro jest tak bardzo potrzebne. Na trudnym terenie, gdzie wciąż jest wiele niepokojów, gdzie giną ludzie, gdzie, mam nadzieję, że dzięki Bożej pomocy, pokój zawita. Daj Boże już niedługo. Ale gdzie cały czas jest wielu potrzebujących - mówił podczas ceremonii prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podziękował również siostrom, za "budowanie wspólnoty - polskiej, ale też wspólnoty ludzi wierzących, a przede wszystkim wspólnoty niosącej dobro". - Za to wspaniałe niesienie dobra, miłosierdzia, ciepła, serca, ale też mądrości, wiary z całego serca chciałem siostrom podziękować" - powiedział.

<img src="http://i.wp.pl/a/f/jpeg/37358/2.jpeg" width="625" height="417" border="0" alt="Para prezydencka w sierocińcu "Dom Pokoju" w Betlejem" />
Para prezydencka w sierocińcu "Dom Pokoju" w Betlejem (fot. KPRP)

Uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi S. Szczepana podkreśliła, że jest wzruszona odznaczeniem i traktuje je jako podziękowanie dla wszystkich sióstr elżbietanek, które w Ziemi Świętej pracują już od 1931 roku.

(fot. KPRP)
Podziel się

- Order będzie w Domu Prowincjalnym, bo każda siostra jest we wspólnocie. Razem pracujemy i robimy wszystko, by ludziom z nami było dobrze, by dzieci były jak najlepiej wychowane, a także uczymy je kochać Polskę. Polska jest im krajem bardzo bliskim dlatego, że wielu Polaków nam pomaga - oznajmiła siostra Szczepana.

<img src="http://i.wp.pl/a/f/jpeg/37358/3.jpeg" width="" height="" border="0" alt="Para prezydencka w sierocińcu "Dom Pokoju" w Betlejem " />
Para prezydencka w sierocińcu "Dom Pokoju" w Betlejem (fot. KPRP)

d2ono1p

Podziel się opinią

Share

d2ono1p

d2ono1p
Więcej tematów