Trwa ładowanie...
dgfm4ye

Prezydent Chin podziękował za pomoc dla ofiar trzęsienia

Prezydent Chin Hu Jintao podziękował krajom, organizacjom i poszczególnym osobom z zagranicy, które pośpieszyły z pomocą dla ofiar trzęsienia ziemi w południowo-zachodniej części kraju.

dgfm4ye

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/chiny-po-trzesieniu-ziemi-6038684173644417g )
Chiny po trzęsieniu ziemi

Hu, który jest zarazem szefem rządzącej w Chinach partii komunistycznej, wystąpił w imieniu Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, Rady Państwa i Centralnej Komisji Wojskowej i podziękował rządom innych krajów i przyjaciołom z zagranicy, którzy z gorącego serca przyłączyli się do akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi - poinformowała oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua.

dgfm4ye

Przed opublikowaniem podziękowań prezydent osobiście wizytował zniszczony przez trzęsienie o sile 7,8 stopnia w skali Richtera region w prowincji Syczuan i spotkał się na miejscu z ekipami ratowników.

Wg Xinhua, w regionie przebywa ponad 200 ratowników z Japonii, Rosji, Korei Płd i Singapuru, uczestniczących w operacji ratunkowej. W sobotę wieczorem ratownicy rosyjscy wydobyli spod gruzów 61-letnią kobietę, która żyła, mimo upłynięcia ponad pięciu dób od trzęsienia.

dgfm4ye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgfm4ye
Więcej tematów