Trwa ładowanie...
d15q50i

Prezydent Argentyny dostała pogróżki do Państwa Islamskiego

Prezydent Argentyny Cristina Fernandez powiedziała, że otrzymała pogróżki od Państwa Islamskiego (IS), bo jak jej rodak, papież Franciszek, potępia wojnę prowadzoną w imię religii, a także uznaje zarówno Izrael, jak i ambicje państwowe Palestyńczyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarna flaga używana przez Państwo Islamskie i ich zwolenników
Czarna flaga używana przez Państwo Islamskie i ich zwolenników (AFP, Fot: Tauseef Mustafa)
d15q50i

Fernandez powiedziała, że sprawą zajmuje się argentyńskie ministerstwo bezpieczeństwa i służby specjalne jej kraju. Podkreśliła, że nie przywiązuje do podobnych gróźb większej wagi, bo w przeciwnym razie "musiałaby żyć pod łóżkiem".

Prezydent powiedziała to w sobotę w Rzymie, po obiedzie u Franciszka. Było to jej czwarte spotkanie z papieżem od początku jego pontyfikatu w marcu 2013 r.

Franciszek wielokrotnie potępiał ideę wojny prowadzonej w imię religii. W sierpniu, zapytany przez dziennikarzy, czy byłby skłonny poprzeć interwencję zbrojną przeciwko dżihadystom, odparł, że "w przypadkach, gdy mamy do czynienia z niesprawiedliwą napaścią, (...) dopuszczalne jest powstrzymanie niesprawiedliwego agresora". Zaznaczył przy tym, że nie chodzi mu o prowadzenie wojny.

Papież wiele razy wypowiadał się na temat wydarzeń w Iraku, gdzie na zajmowanych terenach bojownicy IS dopuszczają się czystek etnicznych i masakr ludności, w tym mniejszości chrześcijańskich.

Państwo Islamskie, uznawane za najbogatszą i najsilniejszą obecnie organizację dżihadystyczną na świecie, kontroluje część terytorium Syrii i Iraku.

d15q50i

Podziel się opinią

Share
d15q50i
d15q50i