Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda: uzyskałem zapewnienie o zabezpieczeniu rodzin ofiar katastrofy

• Po spotkaniu z zarządem KGHM w Lubinie Andrzej Duda poinformował, że uzyskał zapewnienie, iż "rodziny ofiar katastrofy w kopalni Rudna są zabezpieczone"
• Będą im udzielone świadczenia - oświadczył prezydent
• We wtorek wieczorem w kopalni KGHM Rudna w rezultacie silnego, samoistnego wstrząsu zginęło 8 górników, a 9 zostało poszkodowanych
• W KGHM ogłoszono czterodniową żałobę

Share
Prezydent Andrzej Duda: uzyskałem zapewnienie o zabezpieczeniu rodzin ofiar katastrofyŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d4b69ew

Prezydent pytany przez dziennikarzy po spotkaniu z zarządem KGHM, czy w związku z katastrofą zostanie ogłoszona żałoba narodowa, powiedział: "Skupmy się na razie na tej sytuacji, którą mamy. Ja też muszę zebrać myśli".

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że jego rozmowa z władzami spółki dotyczyła tego, czy rodziny ofiar katastrofy "są zabezpieczone, czy będą świadczenia, czy będzie opieka nad nimi". - Zostałem zapewniony, że tak - zaznaczył Duda.

Prezydent mówił o ogromnej ofiarności ratowników. - Wczoraj przez całą dobę praktycznie w strasznie ciężkich warunkach próbowali uratować swoich kolegów, do ostatniej chwili wierząc, że może zdarzy się cud, może gdzieś ktoś się zdołał schronić między bryłami skały - powiedział Andrzej Duda.

d4b69ew

- Nie ukrywam, że po pierwszej informacji, gdy dowiedziałem się, bo początkowo wiedzieliśmy, że jeden górnik zginął, liczyłem na to, że trudniejszej sytuacji już nie będzie, ale wszyscy widzimy, jak sytuacja wygląda - powiedział prezydent.

Wcześniej Andrzej Duda odwiedził Lubin, gdzie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ludzi, którzy ponieśli ofiarę zdrowia i życia w wypadkach przy pracy, znajdującą się na gmachu zarządu KGHM.

d4b69ew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b69ew
d4b69ew
Więcej tematów