Trwa ładowanie...
d46gyg2

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął oficjalną wizytę w Szwecji

• Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Szwecji
• W podróży towarzyszy mu małżonka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął oficjalną wizytę w Szwecji
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d46gyg2

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczęli trzydniową oficjalną wizytę w Szwecji. Jak wyjaśnił PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski wizyta w Szwecji poświęcona będzie "dyplomacji ekonomicznej", polityce i spotkaniom z Polonią.

Jak wyjawił Szczerski będzie to kolejna wizyta zagraniczna, na którą prezydent zabiera przedstawicieli polskich start-upów. Młodzi polscy przedsiębiorcy wezmą udział w forum dotyczącym innowacyjności. - Przy okazji tego forum będzie szereg spotkań prezydenta z dużymi inwestorami szwedzkimi, dużymi firmami szwedzkimi, ze szwedzką izbą przemysłową, z firmami, które są też obecne w Polsce - wyjaśnił Szczerski.

Podczas wizyty w Szwecji prezydent ma spotkać się z szefem parlamentu Urbanem Ahlinem oraz premierem Stefanem Loefvenem. Para prezydencka zostanie też przyjęta przez króla Karola XVI Gustawa i królową Sylwię.

Szczerski poinformował, że prezydent podczas rozmów w Sztokholmie przedstawi negatywną opinię Polski na temat inicjatywy budowy gazociągu Nord Stream 2, a także ostatnich decyzji Komisji Europejskiej w kwestii gazociągu OPAL.

Prezydent ma także spotkać się w Sztokholmie z Polonią.

Oprac.: Violetta Baran

d46gyg2

Podziel się opinią

Share
d46gyg2
d46gyg2
Więcej tematów