Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda przemówił w ONZ. Są pierwsze komentarze

Przemówienie Andrzeja Dudy w ONZ wywołało żywiołową reakcję części internautów, którzy doszukiwali się w słowach prezydenta krytyki rządów PiS.

Share
Prezydent Andrzej Duda przemówił w ONZ. Są pierwsze komentarze
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d28f5xv

Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia na 72. sesji ONZ w Nowym Jorku mówił między innymi o potrzebie przestrzegania prawa międzynarodowego, ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatu, o próbach wpływania z zewnątrz na politykę państw, pomocy uchodźcom i o likwidacji przyczyn uchodźstwa. Jego przemówienie transmitowały stacje telewizyjne i cytowały media. Na gorąco komentowali je też dziennikarze, politycy i internauci.

Zobacz też: Prezydent Duda zapowiada zmiany

d28f5xv

Użytkownicy Twittera zwrócili szczególna uwagę na słowa prezydenta dotyczące "manipulowania procesami politycznymi m.in przez propagandę".

Żywiołową dyskusję wzbudziły też słowa prezydenta dotyczące konieczności przestrzegania prawa międzynarodowego, co internautom natychmiast skojarzyło się z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. Puszczy Białowieskiej.

Internauci komentowali także słowa Dudy dotyczące troski Polski o ochronę środowiska i walki ze zmianami klimatu.

Komentowano także wyrażona w przemówieniu prezydenta opinię, że wybór Polski na niestałego członka RB ONZ "odzwierciedla rosnący potencjał mojego kraju".

d28f5xv

Podziel się opinią

Share
d28f5xv
d28f5xv
Więcej tematów