Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda przemówił w ONZ. Są pierwsze komentarze

Przemówienie Andrzeja Dudy w ONZ wywołało żywiołową reakcję części internautów, którzy doszukiwali się w słowach prezydenta krytyki rządów PiS.
Share
Prezydent Andrzej Duda przemawia na sesji ONZ w Nowym Jorku
Prezydent Andrzej Duda przemawia na sesji ONZ w Nowym JorkuŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1fi5kz

Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia na 72. sesji ONZ w Nowym Jorku mówił między innymi o potrzebie przestrzegania prawa międzynarodowego, ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatu, o próbach wpływania z zewnątrz na politykę państw, pomocy uchodźcom i o likwidacji przyczyn uchodźstwa. Jego przemówienie transmitowały stacje telewizyjne i cytowały media. Na gorąco komentowali je też dziennikarze, politycy i internauci.

Zobacz też: Prezydent Duda zapowiada zmiany

Przeczytaj całe przemówienie przeydenta Andrzeja Dudy na 72. sesji ONZ

d1fi5kz

Użytkownicy Twittera zwrócili szczególna uwagę na słowa prezydenta dotyczące "manipulowania procesami politycznymi m.in przez propagandę".

Żywiołową dyskusję wzbudziły też słowa prezydenta dotyczące konieczności przestrzegania prawa międzynarodowego, co internautom natychmiast skojarzyło się z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. Puszczy Białowieskiej.

Internauci komentowali także słowa Dudy dotyczące troski Polski o ochronę środowiska i walki ze zmianami klimatu.

Komentowano także wyrażona w przemówieniu prezydenta opinię, że wybór Polski na niestałego członka RB ONZ "odzwierciedla rosnący potencjał mojego kraju".

d1fi5kz

Podziel się opinią

Share
d1fi5kz
d1fi5kz
Więcej tematów