Trwa ładowanie...
d2hwpvy

Prezydent Andrzej Duda: polska polityka zagraniczna jest i będzie aktywna

• Prezydent Duda ocenił wystąpienie szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Podobało mu się
• "Jest i będzie to polityka aktywna, współdziałamy w tym zakresie"
• "Minister wskazał najważniejsze priorytety w polskiej polityce zagranicznej"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2hwpvy

Prezydent Andrzej Duda ocenił w piątek, że szef MSZ Witold Waszczykowski w sejmowym wystąpieniu w Sejmie wskazał najważniejsze priorytety w polskiej polityce zagranicznej. - Jest i będzie to polityka aktywna, współdziałamy w tym zakresie - zaznaczył.

Prezydent Duda pytany przez dziennikarzy, odparł, że wystąpienie ministra Waszczykowskiego mu się podobało. - Minister wskazał najważniejsze priorytety w polskiej polityce zagranicznej, przede wszystkim to, co dla mnie ogromne ważne, że to jest i będzie polityka aktywna, że współdziałamy w tym zakresie, że jednym z podstawowych priorytetów jest wzmocnienie bezpieczeństwa Polski przez Sojusz Północnoatlantycki i szczyt NATO w Warszawie - podkreślił.

Prezydent Duda zwrócił uwagę, że minister Waszczykowski mówił o wzmocnieniu polskiej dyplomacji, odnowieniu zlikwidowanych placówek dyplomatycznych. - A więc, że będzie to dyplomacja ofensywna, która będzie się mocno starała o realizację interesów Polski w przestrzeni międzynarodowej, będziemy się starali jak najlepiej układać stosunki z sąsiadami, nawet te, które są trudne - oświadczył.

- To, co najistotniejsze zostało podkreślone - ocenił prezydent.

d2hwpvy

Podziel się opinią

Share
d2hwpvy
d2hwpvy
Więcej tematów