Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda o zakupie australijskich fregat: żaden temat nie jest zamknięty

- To jest kwestia wewnątrzkrajowych dyskusji - stwierdził prezydent Andrzej Duda, pytany przez dziennikarzy o ewentualny zakup od Australii fregat typu Adelaide. Dodał, że rozmowy trwają i "żaden temat nie jest zamknięty".

Share
Prezydent Andrzej Duda o zakupie australijskich fregat: żaden temat nie jest zamknięty
Źródło: PAP/EPA, fot: DEAN LEWINS
dldhjhl

- Prowadziliśmy rozmowy na ten temat, nadal je prowadzimy, to jest kwestia wewnątrzkrajowych dyskusji, z jednej strony o charakterze wojskowym, ale z drugiej strony także i biznesowym, bo to jest kwestia także i polskiego przemysłu stoczniowego, ale zapewniam, że żaden temat nie jest zamknięty - odparł prezydent Duda polskim dziennikarzom w Sydney pytany o to, czy Polska zrezygnowała z pomysłu zakupu od Australii fregaty typu Adelaide.

Szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował tydzień temu, że jednym z "kluczowych wymiarów" wizyty prezydenta w Australii będą sprawy związane z bezpieczeństwem, a w tym rozmowy w sprawie zakupu przez Polskę fregat rakietowych typu Adelaide. Tymczasem, jak poinformowały w piątek media, zakup fregat miał zostać zablokowany w ostatniej chwili przez premiera Mateusza Morawieckiego.

dldhjhl

Co więcej, okazuje się, że prezydent Andrzej Duda dowiedział się o tym "z drugiej ręki". Jak ustaliło Radio ZET, premier nie poinformował osobiście prezydenta o swojej decyzji.

Jak wynika z informacji mediów, to właśnie podczas wizyty prezydenta w Australii, miało dojść do podpisania listu intencyjnego w sprawie zakupu fregat. Między innymi właśnie z tego powodu prezydentowi towarzyszą przedstawiciele MON z szefem resortu Mariuszem Błaszczakiem.

Źródło: rmf24.pl

dldhjhl

Podziel się opinią

Share
dldhjhl
dldhjhl
Więcej tematów