Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda o nazizmie: w Polsce nie ma miejsca dla osób, które hołdują Hitlerowi

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Polskiego Radia ostro potępił propagowanie nazizmu w Polsce. Stwierdził, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują Adolfowi Hitlerowi.

Prezydent Andrzej Duda o nazizmie: w Polsce nie ma miejsca dla osób, które hołdują HitlerowiŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d27z6yt
d27z6yt

Prezydent Duda jest obecnie w Davos, gdzie bierze udział w 48. Światowym Forum Ekonomicznym. Dziennikarze Polskiego Radia przeprowadzili tam z nim wywiad, którego będzie można posłuchać w Jedynce tuż po godz. 12.

Polskie Radio na swoim profilu internetowym zdradziło jednak wcześniej że rozmowa dotyczyła m.in. reportażu o polskich neonazistach, który wyemitowany został w sobotę na antenie TVN24.

Wyrazy potępienia dla zachowań i poglądów przedstawionych w tym materiale wyrazili szybko premier, kilku ministrów i opozycja. Jedynie prezydent Andrzej Duda nie zabrał do tej pory głosu w tej sprawie. We wtorek wyraziliśmy z tego powodu zdziwienie w WP.

d27z6yt

W środę na profilu Polskiego Radia pojawiła się informacja o tym, że prezydent jednak zabrał głos w tej sprawie. "Prezydent Andrzej Duda w ostrych słowach potępia propagowanie nazizmu w Polsce. W specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia w Davos powiedział, że w polskim społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które hołdują Adolfowi Hitlerowi" - napisano na Twitterze.

d27z6yt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27z6yt
Więcej tematów