Trwa ładowanie...
d3ed2tc
d3ed2tc

Prezes PiS o mediach narodowych: mają pokazywać prawdę i przekazywać wartości naszej wspólnoty

• Jarosław Kaczyński: nowa ustawa to próba zbudowania ich formie w dojrzałej
• Lider PiS mówił o tym w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku
• Odbyła się tam konferencja "Środki społecznego przekazu w służbie dobra wspólnego"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ed2tc

- Telewizja i radio nie będą już spółkami, tylko będą państwowymi osobami prawnymi, czyli mechanizmy ekonomiczne, rynkowe mają być zdecydowanie ograniczone - informował prezes PiS.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do wyników oglądalności. - Jeżeli media narodowe mają wpływać na społeczeństwo, to muszą być oglądane. To jest problem, przed którym stoimy. Nie politycy mają o tym decydować, to mogą rozwiązać tylko dziennikarze, twórcy. Tylko oni mogą dopowiedzieć na pytanie, „jak to zrobić”, żeby Polacy chcieli oglądać media narodowe i żeby te media mówiły prawdę oraz przekazywały te wartości, które konstruują naszą wspólnotę - podkreślił.

W czwartek do laski marszałkowskiej trafiły trzy projekty ustaw składające się na tzw. dużą ustawę medialną. Chodzi o poselskie projekty ustaw: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej i przepisy wprowadzające obie ustawy. Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański zapowiada, że Sejm zajmie się dokumentem w przyszłym tygodniu.

d3ed2tc

Podziel się opinią

Share
d3ed2tc
d3ed2tc
Więcej tematów