Trwa ładowanie...
d4j5n7n
Defence24

Prezes PiS będzie walczył. Szykuje ważne orędzie

13 grudnia podczas Marszu Suwerenności i Niepodległości, który przejdzie ulicami Warszawy prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosi specjalnie orędzie. Przemówienie będzie nawiązywać do słów marszałka Józefa Piłsudskiego - informuje dziennik "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d4j5n7n

Według planu, marsz rozpocznie się o godz. 18 na pl. Trzech Krzyży, następnie ruszy w kierunku Belwederu, mijając kancelarię premiera. PiS przewiduje, że w pochodzie będzie uczestniczyć ok. 10 tys. osób.

Jak informuje "Rzeczpospolita", na czele pochodu obok prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ma iść grupa działaczy antykomunistycznej i niepodległościowej opozycji z lat 70, m.in. Joanna i Andrzej Gwiazdowie, współtwórcy Wolnych Związków Zawodowych i kawalerowie Orderu Orła Białego. Na manifestację ma przyjść także grupa "ludzi nauki i sztuki", również wywodzących się z podziemia w PRL.

Przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego koło Belwederu prezes PiS ma wygłosić orędzie. Według informacji dziennika, przemówienia ma nawiązać do wypowiedzi Piłsudskiego, że niepodległość nie jest dana Polakom na zawsze, i wezwać do jedności pod sztandarem Prawa i Sprawiedliwości w jej obronie.

d4j5n7n

Marsz PiS skrytykowały już Solidarna Polska i Polska Jest Najważniejsza.

Premier Donald Tusk pytany o marsz powiedział, że "polityczna ocena tego jest jednoznaczna". Wyraził nadzieję, że "kiedyś w Polsce także pan prezes Kaczyński zrozumie, że szczególnie w takim momencie, w jakim znajduje się Polska i Europa, budowanie na tyle na ile to możliwe jedności narodowej wokół głównych celów sprzyja Polakom i Polsce".

Premier zapewnił jednocześnie, że nie dojdzie do zdarzeń, które by zakłóciły porządek publiczny, a policja będzie "jeszcze bardziej zdecydowana, gdyby miało dojść do zakłócenia porządku publicznego".

d4j5n7n

Podziel się opinią

Share

d4j5n7n

d4j5n7n
Więcej tematów