Trwa ładowanie...
d1knisr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prestiżowa hiszpańska nagroda Goya dla "Idy"

Dramat "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał podczas uroczystej gali w Madrycie prestiżową hiszpańską nagrodę Goya za najlepszy film europejski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autor zdjęć do filmu "Ida" Ryszard Lenczewski
Autor zdjęć do filmu "Ida" Ryszard Lenczewski (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1knisr

Nagrody Goya ("Premios Goya") przyznawane są od 1987 roku przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej.

"Ida", rozgrywający się w latach 60-tych ubiegłego stulecia dramat o młodej nowicjuszce zakonu, która dowiaduje się o swoim żydowskim pochodzeniu, otrzymał już wiele prestiżowych wyróżnień w kraju i za granicą. Ma szanse na kolejne.

Film otrzymał m.in. nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Galę wręczenia nagród odbędzie się 22 lutego w Los Angeles.

"Ida" została także nominowana w dwóch kategoriach - zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzycznych - do nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych (BAFTA). Nagrody zostaną wręczone w niedzielę, 8. lutego.

d1knisr

Podziel się opinią

Share

d1knisr

d1knisr
Więcej tematów