Trwa ładowanie...
d13myss

Premier Rosji apeluje o wspólną walkę z terroryzmem

Premier Rosji zaapelował do wszystkich krajów o podjęcie wspólnej walki z międzynarodowym terroryzmem. - Mam głębokie przekonanie, że w tej walce powinniśmy być razem - powiedział w środę w stolicy Filipin Dmitrij Miedwiediew.
Share
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij MiedwiediewŹródło: PAP/EPA, Fot: RITCHIE B. TONGO
d13myss

Miedwiediew, który przyleciał do Manili na szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), skrytykował niechęć Zachodu do współpracy z Rosją w walce z terroryzmem.

- W świetle piątkowych ataków w Paryżu i wcześniejszego zamachu na rosyjski samolot pasażerski w Egipcie niechęć Zachodu do współpracy z Rosją wygląda "dziwacznie" - powiedział szef rosyjskiego rządu. Dodał, że taka postawa jest "krótkowzroczna" i "szkodliwa".

Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że Rosja sama może pokonać terroryzm, ale najlepiej będzie jeśli uczyni to wspólnie z Zachodem.

d13myss

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło co najmniej 129 osób. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

Prezydent USA pozytywnie ocenia rolę Rosji w rozmowach w Wiedniu w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii, mimo istotnych różnic w kwestii przyszłości syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

- Rosja jest konstruktywnym partnerem - powiedział Barack Obama, który przebywa w stolicy Filipin, Manili, na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Obama zapowiedział, że po zamachach w Paryżu będzie przekonywał prezydenta Władimira Putina, by Rosja przesunęła punkt ciężkości swej polityki ze wspierania rządu w Damaszku na walkę z Państwem Islamskim.

d13myss

Podziel się opinią

Share
d13myss
d13myss
Więcej tematów