Trwa ładowanie...
d1z7sa2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Rosji apeluje o wspólną walkę z terroryzmem

Premier Rosji zaapelował do wszystkich krajów o podjęcie wspólnej walki z międzynarodowym terroryzmem. - Mam głębokie przekonanie, że w tej walce powinniśmy być razem - powiedział w środę w stolicy Filipin Dmitrij Miedwiediew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew (PAP/EPA, Fot: RITCHIE B. TONGO)
d1z7sa2

Miedwiediew, który przyleciał do Manili na szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), skrytykował niechęć Zachodu do współpracy z Rosją w walce z terroryzmem.

- W świetle piątkowych ataków w Paryżu i wcześniejszego zamachu na rosyjski samolot pasażerski w Egipcie niechęć Zachodu do współpracy z Rosją wygląda "dziwacznie" - powiedział szef rosyjskiego rządu. Dodał, że taka postawa jest "krótkowzroczna" i "szkodliwa".

Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że Rosja sama może pokonać terroryzm, ale najlepiej będzie jeśli uczyni to wspólnie z Zachodem.

d1z7sa2

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło co najmniej 129 osób. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

Prezydent USA pozytywnie ocenia rolę Rosji w rozmowach w Wiedniu w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii, mimo istotnych różnic w kwestii przyszłości syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

- Rosja jest konstruktywnym partnerem - powiedział Barack Obama, który przebywa w stolicy Filipin, Manili, na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Obama zapowiedział, że po zamachach w Paryżu będzie przekonywał prezydenta Władimira Putina, by Rosja przesunęła punkt ciężkości swej polityki ze wspierania rządu w Damaszku na walkę z Państwem Islamskim.

d1z7sa2

Podziel się opinią

Share

d1z7sa2

d1z7sa2
Więcej tematów