Trwa ładowanie...

Premier przedstawił skład Rady Rodziny. Rozpoczęto minutą ciszy

Szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślił w czasie uroczystości, że "rodzina powinna mieć centralne miejsce" w życiu państwa i społeczeństwa. W obliczu tragicznych doniesień ze Szczyrku poprosił zebranych o minutę ciszy.

Share
Premier przedstawił skład Rady Rodziny. Rozpoczęto minutą ciszy
Źródło: Kancelaria Premiera
dwd1css

Mateusz Morawiecki w niedawnym expose podkreślał znaczenie rodziny. Zaznaczył, że jego nowy rząd będzie wspierał rodzinę w jej tradycyjnym kształcie i zapowiedział tworzenie projektów pomagających rozwijać tą najmniejszą, ale bardzo istotną grupę społeczną.

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawił Radę Rodziny. "W życiu człowieka, w życiu rodziny są takie momenty, które wyrywają nas z normalnych kolei życia i nakazują refleksję nad tym co nas czeka. W obliczu sytuacji, która zdarzyła się w Szczyrku, chciałbym poprosić abyśmy uszanowali tę tragedię minutą ciszy" - poprosił zgromadzonych szef rządu.

Przypomnijmy, że w jednym z domów w Szczyrku doszło do wybuchu gazu. Trzykondygnacyjna konstrukcja została doszczętnie zniszczona, a kilka osób - w tym dzieci - straciło życie.

"Program 'Rodzina 500 plus' czy 'Mama 4 plus' są symbolem naszej polityki społecznej, polityki rodzinnej, polityki prorównościowej" - mówił Mateusz Morawiecki.

dwd1css

Ocenił, że w ostatnim czasie rodzina jest przedmiotem ideologicznego ataku, a rząd PiS się na to nie zgadza. - Uważamy, że dzieci w rodzinie są najwyższą wartością społeczną, są wartością, od której zależy przyszłość Rzeczypospolitej - zaznaczył.

Wybuch gazu w Szczyrku. Reporter WP na miejscu

Rada Rodziny. Oto skład

"Państwo jako Rada Rodziny będziecie analizowali tysiące stron i ekspertyz po to, by w naszej strategi do spraw demograficznych, do spraw rodziny, znalazły się mądre, dobre rozwiązania" - powiedział do zgromadzonych Morawiecki.

W środę portal wpolityce.pl poinformował, że w Radzie Rodziny znajdą się: profesor Józefina Hrynkiewicz (socjolog, profesor nauk humanistycznych), prof. Marek Kośny (UE Wrocław), poseł Piotr Uściński, poseł Anna Maria Siarkowska, poseł Dominika Chorosińska, prof. Bożenna Balcerzak-Paradowska (Instytut Pracy i Spraw Socjalnych), prof. Krzysztof Szwarc (UE Poznań), prof. Michał Michalski (UAM Poznań), Jacek Sapa (Fundacja Narodowy Dzień Życia), Joanna Krupska (Związek Dużych Rodzin 3+), Marek Grabowski (Fundacja Mamy i Taty), prof. Ewa Frątczak (SGH), prof. Marek Rymsza (UW), Rafał Antczak (wiceprezes PKO BP), Paweł Bochniarz (Tato.net), Janusz Wardak (doradca rodzinny), Agnieszka Jackowska (psycholog, filozof, doradca rodzinny), Kordian Kordiarz (burmistrz Nysy), ksiądz Przemysław Drąg (Krajowy Duszpasterz Rodzin), Justyna Karnowska (dyrektor TVP ABC) oraz Dorota Bojemska (aktywistka na rzecz obrony rodziny, matka ośmiorga dzieci).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwd1css

Podziel się opinią

Share
dwd1css
dwd1css
Więcej tematów