WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
premier

Premier: Nowak-Jeziorański punktem odniesienia dla Polaków

Zdaniem premiera Marka Belki, zmarły Jan Nowak-Jeziorański na zawsze pozostanie "sztandarem i punktem odniesienia" dla Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Służył przede wszystkim prawdzie i państwu. Był przykładem odwagi, tej w czasie wojny i odwagi cywilnej - mówił premier w Sejmie.

Przypomniał, że Jana Nowaka-Jeziorańskiego próbowano szkalować, w czasach PRL-u i w czasach III RP. Jak podkreślił, miał w sobie dostatecznie dużo siły, aby tych prób, nielicznych, ale dotkliwych, nie zauważać.

Otaczał go przede wszystkim wielki szacunek Polaków - ocenił Belka. Będzie go nam brakowało - dodał.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP