Trwa ładowanie...

Premier Morawiecki wspomniał o Borysie Szycu. Cięta riposta aktora

- Porównywanie OFE do PPK to trochę tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej Pracowniczym Planom Kapitałowym. Aktor odpowiedział szefowi rządu na Twitterze, złośliwie wypominając mu dawną wpadkę.

Share
Premier Morawiecki wspomniał o Borysie Szycu. Cięta riposta aktora
Źródło: East News, Fot: Piotr Matusewicz
d2njv1h

Mateusz Morawiecki we wtorek wziął udział w konferencji inaugurującej Pracownicze Plany Kapitałowe. W trakcie przemowy zwrócił uwagę, że niektórzy ekonomiści porównują PPK do OFE, czyli Otwartych Funduszy Emerytalnych.

- Mam apel, żeby tego nie robić, bo to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to trochę tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca - powiedział szef rządu. - Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmu "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu - dodał Morawiecki.

d2njv1h

Paweł Borys, którego premier porównał do aktora Borysa Szyca, to prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który na wtorkowej konferencji prezentował Pracownicze Plany Kapitałowe.

Błyskawiczna riposta aktora

Nawiązanie Morawieckiego nie spodobało się znanemu aktorowi. "Panie Premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam" - napisał Borys Szyc na Twitterze.

Aktor nawiązał w ten sposób do przemówienia Morawieckiego z 2017 r., w którym premier pomylił fraszkę "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego z inwokacją z "Pana Tadeusza".

d2njv1h

- Służba zdrowia to bardzo duży obszar, o którym można długo mówić. Jak we fraszce Kochanowskiego - powiedział wówczas Morawiecki. - "Szlachetne zdrowie, ile cię trzeba cenić.... jako smakujesz, aż się zepsujesz - zaplątał się premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2njv1h

Podziel się opinią

Share
d2njv1h
d2njv1h
Więcej tematów