Trwa ładowanie...
d2lwelx

Premier Morawiecki rozmawiał z Theresą May. Chodzi o postępowanie wobec Rosji

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową brytyjskiego rządu na temat ataku na byłego rosyjskiego pułkownika Siergieja Skiprala i reakcji NATO w kontekście rosyjskich działań. – Jesteśmy w czołówce krajów, z którymi się rozmawia – mówi rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Morawiecki prowadzi rozmowy ws. reakcji na atak w Wielkiej Brytanii
Premier Morawiecki prowadzi rozmowy ws. reakcji na atak w Wielkiej Brytanii (PAP, Fot: Marcin Obara)
d2lwelx

Do rozmowy doszło w niedziele o godz. 13:00. - Premier Wielkiej Brytanii chciała skonsultować z ważnym sojusznikiem, jakim jest Polska, dalsze postępowanie wobec Rosji. Atak jest zagrożeniem nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale także dla innych krajów członkowskich Unii Europejskiej – mówiła rzeczniczka rządu.

Kopcińska podkreśliła, że premier Morawiecki daje gwarancję dobrej współpracy z naszymi współpracownikami. – Widać, jak ważnym partnerem w Unii Europejskiej jest Polska – stwierdziła i dodała, że decyzje ws. Rosji zapadną po zakończeniu rozmów z poszczególnymi krajami. – Powinniśmy wypracować solidarną reakcję – mówiła Kopcińska.

Wcześniej na temat zamachu na Skripala wypowiedział się sekretarz generalny NATO. – Ten atak potwierdza rosnącą nieobliczalność Rosji – powiedział Jens Stoltenberg.

d2lwelx

Zobacz także: Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!"

d2lwelx

Podziel się opinią

Share

d2lwelx

d2lwelx
Więcej tematów