Trwa ładowanie...

Premier Morawiecki po rozmowie z Krysciną Cimanouską: Jest bezpieczna

Białoruska olimpijka Kryscina Cimanouska otrzymała od polskich władz wizę humanitarną. We wtorek rozmawiał z nią Mateusz Morawiecki. - Zapewniłem ją, że może liczyć na wsparcie i solidarność ze strony Polski - poinformował premier.

Premier rozmawiał z białoruską olimpijką. (Photo by Alex Bona/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Premier rozmawiał z białoruską olimpijką. (Photo by Alex Bona/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Źródło: GETTY, fot: SOPA Images
d1uj3e1

Pomoc polskich władz dla białoruskiej lekkoatletki odbija się szerokim echem w światowych mediach. Po krytyce pod adresem białoruskiej kadry, zawodniczka stwierdziła, że obawia się o swoje bezpieczeństwo i postanowiła nie wracać do kraju.

Kryscina Cimanouska przebywa obecnie w polskiej ambasadzie. W środę ma trafić do Polski. We wtorek rozmawiał z nią premier Mateusz Morawiecki, o czym poinformował na Facebooku.

- Myślę, że wszystkich, którym jej los nie jest obojętny, zainteresuje wiadomość, że aktualnie znajduje się pod dobrą opieką i jest bezpieczna - poinformował premier.

67- latka wrzuciła kocięta w reklamówce do rzeki. Uratowała je przypadkiem przechodząca kobieta

Kryscina Cimanouska. Pomoc w Warszawie

- Zapewniłem ją, że może liczyć na wsparcie i solidarność ze strony Polski. W najbliższych dniach przyleci do Warszawy, gdzie będzie mogła rozwijać się bez przeszkód oraz, jeśli wyrazi taką wolę, otrzyma dalszą pomoc - oznajmił Mateusz Morawiecki.

d1uj3e1

- Pomoc lekkoatletce to ważny i potrzebny gest, również dlatego, by nagłośnić to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, na arenie międzynarodowej. Polska nadal będzie aktywnie wspierała cały naród białoruski i prześladowanych opozycjonistów - dodał premier.

Prezes Rady Ministrów zapewnił, że o pomoc dla Białorusinów zabiega z innymi krajami w ramach polityki unijnej, co podnosi też na Radzie Unii Europejskiej.

- Nie zostawimy was samych! - zapewnił premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uj3e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uj3e1
Więcej tematów