ycipk-vs5wud
ycipk-vs5wud
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Grecji przeprasza za "zaniedbania i skandale"

Premier Grecji Kostas Karamanlis
przeprosił we wtorek - 10 dni po wybuchu najcięższych zamieszek od
kilkudziesięciu lat - za "zaniedbania i skandale w ostatnich
latach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-vs5wud

W czasie, gdy szef rządu przemawiał w parlamencie, zamaskowani młodzi ludzie obrzucili butelkami z benzyną posterunek policji w ateńskiej dzielnicy Kaisariani. Spłonął radiowóz i autobus, ale nikt nie odniósł obrażeń. W centrum greckiej stolicy było natomiast dość spokojnie.

- Ja sam zlekceważyłem skandale ostatnich lat. To był błąd - przyznał Karamanlis. Mówił też o "chronicznej niewydolności państwa", powodującej niezadowolenie obywateli i obiecywał reformy.

Po śmierci 15-letniego chłopca, który 6 grudnia zginął w Atenach od policyjnej kuli, przez Grecję przetoczyła się potężna fala zamieszek i protestów antyrządowych.

ycipk-vs5wud

W centrum Aten było już we wtorek dość spokojnie. Na Placu Konstytucji (Syntagma) ma wieczorem stanąć nowa bożonarodzeniowa choinka, na miejsce tej, która spłonęła podczas zamieszek przed tygodniem.

Zdaniem analityków, na głębsze przyczyny protestów składają się trudności społeczne spowodowane reformami gospodarczymi, niewielkie możliwości znalezienia pracy przez młodych ludzi i utrata prestiżu przez polityków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vs5wud

ycipk-vs5wud
ycipk-vs5wud