Trwa ładowanie...
d38k8lo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Donald Tusk: polscy strażacy najlepsi w Europie

Polscy strażacy są najlepsi w Europie, a świetne wyniki pracy zawdzięczają m.in. zaufaniu, jakim darzą ich Polacy - mówił premier Donald Tusk podczas obchodów Dnia Strażaka. Wszystkim wam możemy zazdrościć tego zaufania, kiedy ludzie dziękują wam za pomoc - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: wicepremier Janusz Piechociński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz, premier Donald Tusk, minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak
Od lewej: wicepremier Janusz Piechociński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz, premier Donald Tusk, minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d38k8lo

- Polska Staż Pożarna staje się naprawdę nowoczesna i dzięki temu skuteczna w każdej z możliwych akcji - podkreślił szef rządu podczas uroczystości na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. Dodał, że dzięki profesjonalizmowi Straży Pożarnej z roku na rok jest coraz mniej ludzkich nieszczęść.

Premier ocenił, że świetne wyniki pracy strażacy zawdzięczają m.in. zaufaniu, którym darzą ich Polacy, a także dobremu wykorzystaniu funduszy unijnych. - Dopiero w akcji, tam, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna, widać jak ludzie kochają polskich strażaków. I ta miłość jest uzasadniona. Wszystkim wam możemy zazdrościć tego zaufania, uznania i dumy, jaka bije z waszego oblicza, kiedy ludzie dziękują wam za pomoc - mówił szef rządu, zwracając się do promowanych strażaków.

Podczas uroczystości 406 strażaków otrzymało stopnie oficerskie.

d38k8lo

Podziel się opinią

Share

d38k8lo

d38k8lo
Więcej tematów