Trwa ładowanie...

Premier Beata Szydło spotkała się z protestującymi związkowcami NSZZ "S"

• Premier spotkała się z przedstawicielkami NSZZ "S" w Centrum "Dialog"

• Ustaliliśmy dalszy tryb dialogu - stwierdziła po spotkaniu premier Szydło

• Mamy nadzieję, że będzie to początek dobrej zmiany w służbie zdrowia - stwierdziła przed spotkaniem szefowa Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Maria Ochman.

Premier Beata Szydło spotkała się z protestującymi związkowcami NSZZ "S"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d38yt5g
d38yt5g

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" skończyło się spotkanie premier Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność", które przedstawiły jej swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia. W spotkaniu uczestniczył też minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

- Chcę podziękować przedstawicielom "Solidarności" za dobrą rozmowę - stwierdziła po zakończonym spotkaniu premier Beata Szydło. - Mamy do czynienie z wieloletnimi zaniedbaniami w służbie zdrowia - podkreśliła premier.

- Ludzie poświęcający się służbie zdrowia muszą godnie zarabiać - podkreślił uczestniczący w spotkaniu ze związkowcami minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

d38yt5g

Premier stwierdziła, że podczas rozmów ze związkowcami ustalono "tryb dalszego dialogu". - Zobowiązałam pana ministra do konkretnych działań, w konkretnym czasie - mówiła.

- Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort. Czekamy na opinie Solidarności w sprawie tych projektów. I również na opinie i na sformułowanie na piśmie tych oczekiwań, które były tutaj podnoszone - podkreśliła premier.

- Nie jest moja rolą, ani moich kolegów meblowanie gabinetu pani premier. To pani premier takie decyzje podejmuje - stwierdziła po spotkaniu przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "S" Maria Ochman. - Mamy zaufanie do pani premier. To dzisiejsze spotkanie, ten plan i pewien harmonogram, które zostały przez panią premier nakreślone, mają zobowiązać przede wszystkim pana ministra poważnego traktowania swoich obowiązków - dodała.

Przed spotkaniem z premier Maria Ochman powiedziała dziennikarzom: Idziemy na te rozmowy z nadzieją, że to będzie początek dobrej zmiany w służbie zdrowia.

d38yt5g

Wyraziła też nadzieję, że spotkanie nie ma tylko na celu rozładowania napięcia lecz podjęcia przemyślanych i kompleksowych zmian, które przywrócą zaufanie pacjentów do służby zdrowia. Pytana o współpracę z ministrem Konstantym Radziwiłłem, powiedziała, że minister stracił ich zaufanie, dlatego zwróciły się do premier, która jest dla nich "osobą godną zaufania".

Szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek wchodząc na spotkanie przypomniała w wypowiedzi dla mediów, że premier proponowała spotkanie w przyszły wtorek, a nie spotkało się to z aprobatą, więc zdecydowała o przełożeniu zaplanowanych wcześniej zajęć. „Premier zawsze deklarowała: kiedy się rozmawia, zawsze można wypracować jakieś rozwiązania” – podkreśliła.

Przedstawicielki NSZZ „S” w poniedziałek nie opuściły gmachu ministerstwa zdrowia po spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia. Ochman wyjaśniała, że pozostanie kilkuosobowej delegacji to próba zwrócenia uwagi na wciąż nierozwiązane, mimo zapowiedzi i obietnic zmian, problemy ochrony zdrowia.

Podkreślała też, że związkowcy są otwarci na dialog z osobą ciesząca się wiarygodnością i zaufaniem, „a taką osobą jest bez wątpienia premier Beata Szydło”.

- Od początku pani premier podkreślała, że nie będzie bała się rozmawiać na tematy, które są ważkie, na tematy, które rzeczywiście w społeczeństwie mogą generować określone emocje – powiedział dziennikarzom we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek, informując o planowanym spotkaniu szefowej rządu.

d38yt5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38yt5g
Więcej tematów