Trwa ładowanie...
d3rge8f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP
Beata Szydło

Premier Beata Szydło: przez rok polskiemu rządowi udało się dużo zrobić

• Według premier Beaty Szydło, przez rok rządowi udało się dużo zrobić
• - Był to też rok, który nauczył nas pokory - podkreśliła Szydło podczas wystąpienia w Łomży
• Jak dodała premier, "to dopiero początek drogi, musimy poprawić błędy i iść do przodu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło: przez rok polskiemu rządowi udało się dużo zrobić
(PAP, Fot: Artur Reszko)
d3rge8f

Premier Beata Szydło, która wzięła udział w spotkaniu dotyczącym budowy trasy Via Baltica, mówiła, że przyjechała do Łomży, żeby "rozliczyć się z obietnic" składanych przez PiS w ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Podkreślała, że wyborcy mówili wtedy, iż "trzeba dać wreszcie szansę polskim rodzinom", że oczekują stabilizacji i dobrze opłacanej pracy.

Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo

Jak dodała premier, młodzi ludzie oczekiwali dobrej perspektywy. - Wszędzie, właśnie w tych mniejszych miejscowościach, pojawiała się również troska o to, żebyśmy stworzyli taki system, w którym każdy będzie miał równe szanse, w którym nie będzie odrzuconych ludzi, miast, miasteczek, wiosek - powiedziała Beata Szydło.

- Za kilka tygodni będziemy podsumowywać pierwszy rok pracy rządu PiS. To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał nam, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty - oceniła premier.

d3rge8f

Beata Szydło podkreśliła, że po raz pierwszy od lat rząd zajął się "sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków".

Wśród najważniejszych spraw, które udało się osiągnąć, premier wymieniła program 500 plus, a także program Mieszkanie Plus, podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie darmowych leków dla seniorów. - Stabilizujemy finanse publiczne, poprawiamy ściągalność podatków, tworzymy warunki dla przedsiębiorców; wszystko po to, by Polska się rozwijała - dodała Beata Szydło.

Krok po kroku

- Dla wielu rodzin to był skok cywilizacyjny, wiele rodzin dzięki temu programowi może po prostu godnie żyć - mówiła szefowa rządu o programie 500 plus.

W jej ocenie, rząd wywiązał się z "wielu zobowiązań". - Ale to dopiero początek drogi i z tego zdajemy sobie sprawę. Teraz przed nami jest ten czas, kiedy musimy przed wami stanąć, zdać sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy w ciągu roku, poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, czego nie udało się zrobić i iść do przodu - mówiła premier.

Zapewniła, że PiS ma plan i konsekwentnie go realizuje. - Krok po kroku, ale zdecydowanie i skutecznie. I nie ustaniemy w tym skutecznym zmienianiu i reformowaniu Polski. Bo potrzebuje tego nasza ojczyzna i potrzebują tego Polacy - dodała Beata Szydło.

d3rge8f

Podziel się opinią

Share

d3rge8f

d3rge8f
Więcej tematów