Trwa ładowanie...

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało opublikowanie audytu rządów PO-PSL

• Rzeczniczka klubu PiS: audyt dotyczący m.in. funkcjonowania ministerstw za poprzedniego rządu będzie przedstawiony w środę • Jan Maria Jackowski: to będzie audyt całościowy
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2hfu3q

Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek poinformowała, że jej partia zakończyła przygotowywać audyt rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zapowiedziała, że jego wyniki zostaną przedstawione w środę, 11 maja.

- Spodziewam się, że ten audyt zostanie przedstawiony w sposób rzetelny. W zależności od tego, jakie będą w nim padały stwierdzenia, będziemy zadawać pytania, będzie można ocenić, jak funkcjonował rząd, w których obszarach ewentualnie nadużył swoich uprawnień, czy nie - powiedziała w Sejmie Mazurek. - Wiemy, że ten audyt będzie w środę, wiemy, że będzie dotyczył wszystkich ministrów" - dodała.

Senator PiS Jan Maria Jackowski podkreślił, że materiały, które zawierać będzie audyt, "będą wymagały uszczegółowienia ze względu na badany obszar". - Warto podkreślić, że będzie to audyt całościowy, który będzie dotyczył całej działalności organów państwa - powiedział. Dodał, że nawet w czasach, gdy rządziła koalicja PO-PSL, "pewne bulwersujące fakty trafiały do opinii publicznej" i one także znalazły się w dokumencie.

d2hfu3q

Na początku marca premier Beata Szydło zapowiadała, że audyty dotyczące m.in. funkcjonowania ministerstw za poprzedniego rządu będą przedstawiane jeszcze w marcu.

- Jeżeli chodzi o audyty, to będziemy na bieżąco przedstawiali informacje, które są w nich zawarte. Część z tych informacji musimy przeanalizować, dlatego że one być może wymagają jakiegoś uzupełnienia czy doprecyzowania. Być może powinniśmy zainteresować odpowiednie instytucje państwa tymi danymi - mówiła wówczas premier.

- Opinia publiczna będzie na bieżąco informowana o stanie państwa, jaki zastaliśmy po przejęciu rządów - dodała.

d2hfu3q

Podziel się opinią

Share
d2hfu3q
d2hfu3q
Więcej tematów