Trwa ładowanie...
d2ea8yv

Prawie 100 tys. Amerykanów do Melanii Trump: przeprowadź się do Waszyngtonu albo płać

Prawie 100 tys. osób w ciągu tygodnia podpisało petycję wzywającą Melanię Trump do przeprowadzki do Białego Domu lub opłacenia ogromnych kosztów ochrony Trump Tower.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie 100 tys. Amerykanów do Melanii Trump: przeprowadź się do Waszyngtonu albo płać
(Forum, Fot: KEVIN LAMARQUE)
d2ea8yv

Wielu Amerykanów ma dość utrzymywania Pierwszej Damy i jej syna w Nowym Jorku, domagają się, by prezydent Donald Trump - zgodnie z tradycją - zamieszkał razem z żoną. Pierwsza Dama i jej syn Barron zostaną jednak w Wielkim Jabłku do lata, żeby 10-latek mógł skończyć rok szkolny, zanim się przeniosą do stolicy USA. Amerykańskie media donoszą, że Melania mieszka w wartym 100 milionów dolarów, liczącym 2800 metrów kwadratowych apartamencie, wykończonym 24-karatowym złotem i marmurem na szczycie Trump Tower.

Petycja zostanie przekazana senatorom Berniemu Sandersowi i Elizabeth Warren, gdy podpisze ją 150 tys. osób.

Ochrona prezydenta i jego rodziny od dnia wyborów do inauguracji prezydenta kosztowała nowojorską policję 24 mln dolarów. Gdy Trumpa nie ma w Nowym Jorku ochrona Pierwszej Damy i jej syna kosztuje nawet 146 tys. dolarów dziennie, a gdy prezydent pojawia się w mieście koszt wzrasta do 308 tys. W ciągu roku koszt ochrony wynióslby 50 mln dolarów – informował w lutym „The New York Times”, powołując się na dane policji.

d2ea8yv

Wielu Amerykanów uważa, że podatnicy USA wydają astronomiczne sumy na ochronę Pierwszej Damy w Trump Tower, co tylko zwiększa narodowy dług i ma negatywne skutki dla kraju. „Płacimy wystarczająco dużo za wycieczki Trumpa na pola golfowe. Wszystkie Pierwsze Damy mieszkały w Białym Domu”, „Jeśli ona nie chce mieszkać razem z mężem, niech sami płacą za tę ekstrawagancję”, „Mieszkanie w Białym Domu to jest to, co robisz, gdy jesteś żoną prezydenta” – to tylko niektóre z komentarzy internautów pod petycją.

Źródło: The Independent

d2ea8yv

Podziel się opinią

Share

d2ea8yv

d2ea8yv
Więcej tematów