Trwa ładowanie...
dk7grw9

Prawica pęka? Ziemkiewicz, Janke i Romaszewska namawiają Dudę do weta

Część prawicowego środowiska zaczyna głośno apelować do prezydenta Andrzeja Dudy, by zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym. Długi list do głowy państwa napisał publicysta Rafał Ziemkiewicz. Do niepodpisywania przepisów przekonują także Igor Janke oraz Agnieszka Romaszewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (Forum, Fot: JERZY DUDEK)
dk7grw9

"Ustawa jest zwyczajnie zła, nieprzemyślana, będzie powodować problemy. Rozsądek nakazuje ją naprawić raczej teraz, niż wprowadzać złe prawo i od razu je nowelizować. Tym bardziej, że partia rządząca nie przedstawiła żadnego argumentu, dlaczego projekt, który czekał rok, nagle musi wejść w życie jeszcze przed świtem" – napisał na swoim profilu na Facebooku Rafał Ziemkiewicz. I dodaje, że "tryb procedowania ustaw w parlamencie był skandaliczny, sprzeczny z prawem".

Zobacz też: Prezydent spokojny w Legionowie, Błaszczak uderza w opozycję

Ziemkiewicz przekonuje Andrzeja Dudę, że weto politycznie go wzmocni i przekona Polaków o jego samodzielnej roli. "Weto wyjdzie na dobre także Prawu i Sprawiedliwości. Da mu szansę zejścia ze ścieżki sekciarskiego zamykania się we własnym żelaznym elektoracie i jego radykalizacji, co jest drogą donikąd" – uważa publicysta. I kończy: "Panie Prezydencie, i Polska, i "dobra zmiana" bardzo potrzebują w tej chwili politycznej roztropności, wierzę, że właśnie Pan ją okaże".

dk7grw9

Tak Polacy przekonują prezydenta do weta:

Do zawetowania ustawy forsowanej przez PiS namawia także Agnieszka Romaszewska, dyrektor Biełsat TV. "Przynajmniej ustawa o SN powinna być zawetowana, a prezydent mógłby przedstawić swoją po przeprowadzeniu szerokiej dyskusji" - napisała na Twitterze.

Podobnego zdania jest Igor Janke. "Panie Prezydencie, reforma aparatu sprawiedliwości jest konieczna. Czas rozpocząć pracę nad własnym projektem" – napisał. Jego wpis skrytykował Michał Karnowski. "Igor, co się stało, że tak wchodzisz w politykę? Komu zależy, by ta reforma się nie udała?" – napisał publicysta. "Jestem obywatelem i czasem w coś się angażuję" – odparł Janke.

dk7grw9

Podziel się opinią

Share

dk7grw9

dk7grw9
Więcej tematów