Trwa ładowanie...
di20jnz

Prawica już robi politykę na zamachu w Manchesterze. To zwykła manipulacja

W zamachu w Manchesterze zginęły 22 osoby, ale tragiczny bilans jeszcze nie jest zamknięty. Nie wiadomo też kim był zamachowiec-samobójca. To jednak nie przeszkadza politykom PiS i Kukiz '15 po raz kolejny powielać swoich przekazów politycznych wymierzonych w uchodźców uciekających przed wojną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Dominik Tarczyński
Poseł PiS Dominik Tarczyński (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
di20jnz

Po tragicznym zamachu z całego świata płyną kondolencje, wyrazy wsparcia dla rodzin ofiar, słowa otuchy dla mieszkańców Manchesteru i obywateli Wielkiej Brytanii. Ale to szybko zeszło na drugi plan, polscy politycy zaczęli wykorzystywać zamach do powtarzania swoich przekazów. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości intensywnie promują w sieci cytat z poniedziałkowego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że Polska nie przyjmie uchodźców.

Ale dodają też swój komentarz. Często bardzo ostry i opierający się na stereotypie, że każdy uchodźca uciekający przed okrucieństwem wojny to terrorysta. Zapominają, że sprawcami części ostatnich zamachów byli ludzie urodzeni w Europie.

Okazji do uprawiania polityki nie przepuścili też politycy wybrani z list Kukiz '15 (zarówno ci, którzy nadal są w klubie, jak i ci, którzy z niego odeszli).

Prostą antyimigrancką narrację przedstawiają też publicyści. Łukasz Adamski z wPolityce napisał: "Oto Europa. Kraina przyciągająca do siebie miliony emigrantów. Zatruta poprawnością polityczną nie pozwalającą zbyt mocno utożsamiać zamachowców z konkretną religią. Stara, zdychająca, wyperfumowana ciota dająca się wykorzystywać przez radykalnych dżihadystów. Szczęśliwa, że zrywa z własną tożsamością i własnym duchem. Kolejny raz dostała cios od islamonazistów ( nie mylić z pokojowo nastawionymi muzułmanami)".

W reakcji na zamach w Manchesterze prezydent Andrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjną do królowej Elżbiety II, z kolei premier Beata Szydło przekazała wyrazy współczucia na ręce premier Theresy May. List do brytyjskiej minister spraw wewnętrznych wysłał Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

di20jnz

Podziel się opinią

Share

di20jnz

di20jnz
Więcej tematów